bugün

Rivayetlere göre Fatih Sultan Mehmet'in kayıkları istanbul'a sokma fikrini bulduğu an aktivasyonda olduğu söylenir.
gündelik rastlanabilecek fiziksel olayların tuvalette gerçekleşmesiyle yıldırımlanan fikirlerdir. örneğin pencereden giren güneş ışınlarının ortamdaki su damlacıklarının
içinden geçerken kırılması sırasında oluşan gökkuşağı rengarenkliği ve akabinde şekillenen "ha evet lan demek böyleymiş" düşünceleri sayılabilir.
dünyayı newton'un 3 kanunuyla ele geçirme fikri. *
son derece kullanışlı olan ve patentinin olup olmadığı ve gerçekleşmesinin nelere yol açabileceği bilinmeyen fikirler . . .
barlara pisuvar konması.
çoğu kez insan hayatına yön veren fikirlerdir.

Şöyle ki, bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre sidik kokusu insanın daha doğru ve sağlıklı düşünmesini sağlıyormuş.
Bu sebeple hayatınıza yön verecek kararları tuvalette uzun uzun düşünün derim.
saatlerdir çözemediğim bir integral sorusunu çözebilmişimdir kağıt kalemsiz. ee ne demişler tuvalette çalışan beyin ya sıçarken ya kaçarken çalışırmış.
Tuvaletteki amonyak zihni açıyormuş. Çözülemeyen problemler içinden çıkılamayan sorunlar için birebirmiş. Bence matematik dersleri tuvalette işlensin. Bir de amonyaklı kolonya varmış. O da aynı işi görüyormuş. Bu daha uygulanabilir.
abartısız iktidarı sallayacak fikirler üretilir. tabii işlem bittikten sonra fikirler unutulur.
fikirler için birşey diyemem ama fikir sahibinin Milleti konusunda netim:Türk.
idrarı işeyerek değilde idrar kesesinden direk iğneyle almak.
tuvallete akla gelen ve sizi popi yapabilecek felsefik twitlerde bu kategoriye girer. iş bittikten sonra unutulur orası ayrı.
tuvalet tasında su dalgalarında girişim deneyi yapmıştım.fiziğim kötüydü ama nedense sıçarken aklıma gelmişti.*
ilk önce musluğu belirli aralıklarla damlayacak şekilde kısıyoruz.sonra elimize bir miktar su * alıyoruz ve * aynı fazda olucak şekilde * damlatmaya başlıyorsunuz.sonuç şu şekilde olmalı; *
görsel
görsel
görsel
(bkz: o bokları işeyerek temizlerim ben)
tuvallette gelen muhteşem fikirlerin hela kapısından cıkınca bir anda hafızadan gitmesi . (bkz: neydi lan daha demin aklımdaydı hay)
bilim ve teknik enstitüsü kurup dna larla oynamak.
büyük hadron çarpıştırıcısı olmadan higgs parçacığını elde etmek.
(bkz: cern)
Misal neden tuvalette akla geliyor bu fikirler fikridir. Bir düşündümde lan tuvalette dini şeyler düşünülmüyor, sevilen kişiler vs. De, sonra ailevi şeyler gelmiyor, dertler tasalar da insanın aklı yani beyni mutlaka bir şeylerle meşgul oluyor yapısı itibarıyla. Bunu da bilimsel, fantastik ya da dahiyane olarak görüyoruz. Amma tespit haa.
KPSS de çözemediğim soruyu çözmüştüm bir keresinde. Grafikli, rakamlı iktisat sorusuydu.
genelde burun karıştırılırken gelen fikirlerdir.

(bkz: ben değil bir arkadaş)
Garip fikirlerdir. Evet.
her ne kadar batırmış olsam da ilk dahiyane girişimcilik fikrim tuvalette aklıma gelmişti *

konuyla ilgili eğlenceli bir de video var bu arada

https://youtu.be/8lt6OFFm2Yk