bugün

gece gece tuvalete gitmeye korkmuş, gitmişse de kardeşini kapıda nöbet tutturarak gitmiş efsanevi nesildir.
şuan yarısı toprağın altında olan nesildir.
acaba bi taraftan böcek fare vb. bişey çıkacakmı diye korkarak sıçmış nesildir.
Alaturka helaya sıçmış olan nesildir.
o bu değilde aga kışın gitmesi fena koyan bir yerdi. millet evinden çıkmaya üşeniyo ama sen tuvalet için dışarı çıkacaksın adalet mi lan bu.
gecenin bir yarısı hiperaktiflik etme maksadıyla çişini tuvaletin içine değilde damına çıkıp oradan sallandırmak isterken dengesini kaybedip kafasını yaran, nasıl olduysa gözlerini bozan ve o günden beri gözlükle voltran oluşturan bireylerin olduğu nesil.
Hala öyledir. Hala dışarıdadır. Alıştım artık evin içinde tuvaleti olan bir yere gidince bir garip oluyorum. Efsaneyim oğlum.
muhtemelen bahçesinde kovalayan horozlar da olan nesil. *
gece gece tuvalete gidemetip altına yapan nesildir.

itiraf ediyorum korkan da benim.
tuvaleti dışarıda olan efsane nesil neler görmedi ki. şimdi ki nesil bir sıkıntı çekmedi. eskiden köylerde dışarıda olan tuvalet meselesi. 1975 senelerinde istanbul da gecekondu çok olduğu yıllar bir tuvalet vardı ve vatandaş ortak kullanırdı kek odalı evler ve ufacık bir mutfakta büyümüş efsane nesil gerçekten takdiri hak ediyor. çok sıkıntılı bir dönem geçirmiş acılarla yoğrulmuş gerektiği zaman ahırda bile yatmış olan efsane bir nesildi.
annaannem sayesinde dahil oldugum nesildir.buradan kendisini selamliyorum.
sicmaya iki kisi giden nesildir.
kapının altından çıkan farelerle uzun uzun bakışmış nesildir.
hala köylerde bulunan efsanevi nesildir. köye gidince bu nesile dahil olmaktayım.
karda kışta gece vakti ihtiyaç gidereyim derken götü donmuş nesildir.
mağaradan yeni çıkanlar klübü olarak değiştirilmesi gereken konudur..
gece çıkılınca donu her taraftan sıyırmak lazım malum korkudan ne taraftan sıçılacağı şaşırılabilir.
Hayatta olanlarında bağsur, sistit ve üşütmeye bağlı çeşitli sorunların olduğu nesildir.
Zira kış şartlarında -5 derecede kıçı başı açıp hacet gidermek neticesinde bazı sağlık sorunları oluşabiliyor ilerleyen dönemlerde.
Tabi birde kıçın donarken, korkunun verdiği adrenalin ile içinde oluşan sıcaklıkla çifte duygular yaşamayı öğrenen nesildir efendim.
gece çıkmışsanız ve tam sıçarken ibrikte su kalmadığını fark ettiyseniz...

Off devam edemeyeceğim, çok acıklı...
muhtemelen sözlükten haberi olmayan bir nesildir.
yontma taş devrini görmüş nesildir.
kışın dona dona sıçan nesildir. hele bi de ampul bozulmuşsa değmeyin keyfine.
içinde olmadığım nesildir. bizim tuvalet evin içindeydi ya la.
tuvaleti hiç evinin dışında olmayanların, o korkuyu asla bilemeyeceği nesildir.