centilmenliğin bokunu çıkaran kişi davranışıdır.
hesap ödememek için tuvalete giden kişilerin çoğunluğu yüzünden hep geri planda kalmış kişilerin yaptığı eylemdir...

azınlıktadırlar ama helal olsundur.
(bkz: hesap ödeme bahanesiyle tuvalete gitmek)
karşısındaki kişiyi zor duruma düşürmeden tuvalet bahanesiyle ödeme yapan kişidir. bunda aptallık veya salaklık yoktur, kibarlık vardır sadece.
(bkz: solundan atıp solundan geçmek)
ilk buluşmada yapılması gereken harekettir.

Masadan cool tavırlar ile kalkılıp gidilir.
azar işitmekle neticelenen zarif davranışlardandır.
sen tuvalete giderken hesap masaya gelir ve hesabı başkası öderse hesap ödememek için tuvalete kaçan adam olursun. kimseye derdini anlatamazsın. o leke üzerinden çıkmaz.
sevgilinin ya da sevgilinin yakın arkadaşlarının da olduğu bir ortamsa artı oy kazandıran ama kankaların yanında yapıldığında (ki hayal bile edilemez) mallığın dibine vurulan hadise.
ek: ulan ne göstermelik, kaypak milletiz be, hatuna var, kankaya yok. adama demezler mi; ulan yavşak, hatundan önce de ben vardım sonra da ben olacam diye?
en sevdiğim çalım atma metodu. o masada sen mi ben mi ödeyeceğiz muhabbetinden nefret ediyorum. allah aşkına bırak ben ödeyeyim, yok sen bu sefer koy o cüzdanı cebine fazla avam fazla varoş. ödemeye niyeti olan adam bunu gayette çaktırmadan halledebilir.
benimdir efendim o, ama her seferinde de fırçayı yemekle sonlanmıştır.
çok doğru bir harekettir. birini davet etmissem kalkmaya yakın el yıkama bahanesiyle hallediveririm. çok değer verdiğim bi arkadaşım var kaşla göz arasında hallediverirdi hesabi.
her daim amerikaya hizmet etmiş gazeteci. Amerika Türkiyedeki işlerini Ergenekon üzerinden gördürdüğü zamanlar o gürüha, Amerika Ergenekon'u aradan çıkarıp görevi Tayyip Erdoğan'a verince bu kez de Tayyip'e hizmet etmiştir.
tipik adanalı davranışıdır. öyle olur ki bazen topluca tuvalet diye kalkarlar.
eğer ki gaza gelip bu hareketi yapacaksa erkek kişisi, kadın kişisini kasanın görülmediği yöne doğru oturtmasında fayda vardır. çünkü kız da eğer eşek değilse bu hareketi görüp "ne yapıyorsun canım yea" edasıyla kasaya doğru yol olabilir. hele bunu ilk buluşmada yapıyorsa on numara, beş yıldız harekettir.

(bkz: analar ne oğlanlar doğuruyor)
Hesap geldiğinde yok sen yok ben yok ortaklaşa yok şöyle yok böyle kargaşasından kurtuluştur.genelde tercih ettiğim yöntemdir.
asalettir, nazikliktir, herkes bilmezdir, anlamazdır.
hazır yol üstüyken halledeyim şu işi ya diyen cool adamdır, naziktir, dinamiktir, zamanı iyi kullanır.
hesabı erkek kişi ödemeli olayına bir son vermek için tuvalet bahanesiyle ödenen hesaptır.
bu ülkeye has nazik bir davranistir.
hesap ödememek icin tuvalete gitmekten daha erdemlidir.
yanındakilere hesap ödetmemeyi kafasına koyan kişinin hesap ödeme sırasında yaşanılacak kaosu düşünüp vaziyeti sessiz sakin çözme çabasıdır.
ısmarlayacağım zaman her seferinde uyguladığım numaradır. Her seferinde fırça yenir ama masaya dönüp dur ben ödeyeyim kavgasındansa böylesi daha iyi.
sıçıp, parasını vermektir...
her cömert erkeğin yaptığı hiçbir kadının yapmadığı harekettir.