1. .
    bugün ve diğer günlerde beni mağdur eden, edecek olan ve çok kere etmiş olan durum.

şahsımın da anlamadığı bir tanım sonrası devam edeyim...

-------

bu işareti de hep koymak istemiştim, onu da koydum şimdi devam edeyim.

-------

hayatımdaki eksiklikleri gidere gidere devam ettiğim bu entrymizin konusu; tuvalet kapısının bozuk olması, bu bozukluk sonucu tuvalet kapısının her an açılacakmış gibi olmasının verdiği gerilim hakkında olacaktır sevgili okuyan azınlık.

şimdi efendim ben 3 senedir yatılı okulda kalmakta, yatmakta, hayatımı orada idame ettirmekteyim. hatta bu eğitim öğretim yılının başlaması vesilesi ile - hiç istemesem de- yine yatılı okuluma gittim, hatta yattım.

bu yatılı okul bir devlet okulunun yatılı hali olduğu için takdir edersiniz ki -devletimizin imkanları çok fazla değil ya hani- o yüzden okulumda bir çok eksiklik mevcut. hatta bu mevcut olan eksiklikler mevcut olan somut şeylerden daha fazla. zaten okulda arkadaş ortamı falan olmasa o kadar öğrenciyi oraya sokmak zor.

işte böyle bir okuldan ne beklenir ki deyu düşünen insanlar genelde bu eksiklikleri tevekkülle karşılar, fazla ses çıkarmazlar. ben de sesimin çıkmasını bu tevekkülle engellerim, engelledim.

ama bir eksiklik hayattan bezdirici kıvama geldi, burama kadar geldi ama buram atık vücüdumun üstünde... (buram elemanıdır dünya/vücüdum).

o eksiklik: tuvalet kapısının bozuk olması, kırık olması, kapının bir yerinde büyük bir boşluk olması, hatta kapının olmaması...

misal bugün tuvalete gittim işim vardı içerde. çünkü benim öyle işim olursa tuvaletle tak tuvalate giderim. bekletmem.

neyse işimi yapmadan önce girdim tuvalet kabinine ve kapıyı ittim kıç nahiyemle... sonra elimi kapılarımız kapamakta kullanılan kapı kolu adlı nesneye atmamla birlikte başımdan aşağı kaynar sular döküldü. çünkü kapı kolu yoktu...

sonra bu yokluğun her zaman var olduğunu hatırladım. 3 senedir oradaydım ve yokluğuhep farkederdim, şimdi niye şaşırmıştım. neden sonra (bu da güzel kullanım hoş kullanım) cevabı buldum sandım ama bulamadım.

kısacası neden şaşırdığımı bilmiyordum. hatta o kapı kolunu yoklamam ve olmadığını görmem sonrası "ben bunları yazayım" dedim. şu an galiba yazıyorum.

efendim ben o yokluğu görünce her zamanki gibi kıçımı kapıya dayadım ve kapının açık görülmesini, en azından dışarıdan görülmesini istemediğim bir yerin görülmeyeceğine emin oluncaya kadar görülmesini engelledim.

allah'tan işim kısa sürede bitebilen bir işti. yoksa yanmıştım.

sonra aklıma geldi ben aynı tuvalette defalara uzun süren işler yapmıştım ve şimdiye kavrulmuştum.

işte en pisi de oydu: uzun süren işi kapısı bozuk tuvalette yapmak.

gerilimlerin en büyüğüydü. misal kapını açılmasını istemeyen bir birey olarak ne yaparsın? elini kapıya koyar öyle işini yaparsın. bu durumda ortam zaten fecidir. arada "ben buradayım" manasında öhöler, tıksırır, hapşurursun.

ortam iğrençtir ve daha kötüsü elini kullanman gereken zamanda ne yapacağındır, dizini falan koyarsın, kısacası iğrenç anlar yaşarsın.

gerilimlerin en büyüğünü tadarsın o klastrofobik ortamda...

bir de hayatım boyunca hep imrendiğim insanlar vardır ve bu insanlar da benimle aynı tuvalete (yanlış anlaşılma olmasın farklı zamanlarda) girmişlerdir. işte o insan türü gamsızlardır.

misal ben orada "aman bi yerim görünmesin, iğrenç görüntü sergilemeyeyim" diye düşünüp büyük gerilim yaşarken o kardeşlerimiz kendilerine "yiğidin malı meydanda olur" atasözünü düstur etmişlerdir.

tuvalete karşıdan işerler... (böyle bir cümleyle örnelemeye girince çok yazacakmışım gibin oldu ama herkesi şaşırttım ve bir örnekte kaldım yaaa...)

kısacası devletimize sesleniyorum:okullarda tuvaletlerin kapılarını onarın.
    1 -1 ... sokullu
  2. .
    kapı kapalı da olsa açık da olsa içeride ne halt edildiği bilindiğinden o kadar da önemli olmayan hededir.*
    1 ... system error
  3. .
    evdeki tuvalet kapısının arkasına kova dayarak çözdüğüm durum.
    bize gelecekseniz haberiniz olsun, kova dayamazsanız şak diye açılır kapı, kalırsınız öyle ortada.
    1 ... walter klemmer
  4. .
    wc arızalı tabelası yapılır a4 kağıt yardımıyla, tuvalet camına asılır, her gören "a.k tuvalet motorla mı çalışıyo ki arızalı" gibi ünlü vecizelerini nakleder insanoğluna ama kimse bilmez ceza nefretten eskidir. yerli plaka oo o oo.
    ... kafayiyedim