bugün

sancılı bir sürecin başlangıcıdır.

fırça kullandığınıza göre, az önce tuvalet de istenmeyen bir manzara oluşmuş demektir. eğer tuvaletin borusu uzunsa, fırça deliğin dibindeki dirsek diye tabir edilen yere oturur. tuvaletin kenarına diz çöküp, elinizi deliğe sokmak ve fırçayı delikten çıkarmak zorundasınızdır. ister çıplak elle, ister elinize poşet sararak yapın, bok gibi bir tecrübe olacağı kesindir.

edit-ül hela: hayatından hiç alaturka tuvalete sıçmayan arkadaşların var olduğunu görerek, belirtmek isterim ki, burada bahsedilen tuvalet alaturkadır. fırçanın klozet deliğine düşmesi diye bir şey olabilir mi aq?
olayın gerçekleşmesinden saniyeler sonra; "bırak kalsın kaldığı yerde." denilecek hadise.
tuvalet fırçası diye tabir edilen nesne, daha doğrusu tuvalet fırçası dendiği zaman aklımızda beliren nesne hafif uzun saplı bir nesne olduğu için deliğin lök diye içine düşmesi söz konusu değildir. en fazla elimizden kayıp, klozetin iç yüzeyine dayanır.
su testisi su yolunda kırılır. çok da umursamamak lazımdır. fırçanın kaderi odur.
üstüne sifon çekmekten başka çaresi yoktur.var mıdır?..*
(bkz: şimdi tezeği avuçla yediğinin resmidir) ****
kucuklukte, tuvaletin uzerine cikip, yan borulara tirmanip asagi kayarak, itfayiyecilik oynadigini zanneden zihniyetin, oyunu daha da gelistirip, tuvalet deligine firca sokusturarak, yangin sondurdugunu dusunurken, tuvaleti bir daha acilmamak uzere tikamasidir. o gun bugundur, camasir makinesi odasina donusturulen tuvalet ve itfayiyecilik gunleri bir ani olarak kalir.
Hayatimi tuvalet fircasini tuvalet deligine isabet ettirerek kazandigimi farkettim. Bunun icin caba sarfediyordum. Sonra bir baktim, fircayi biraktiginda isabet edecegi baska bir delik de yokmus. Isin özü, tuvalet fircasi tehlikeli biseydir. Biraktim bu isleri artik.
çıkarılmadığı takdirde daha büyük faciaya hazırlıklı olmak gerekir. (bkz: lağım taşması)
öncelikle tesisatçıları sözlüğe davet ediyorum. böyle bir olay meydana geldiğine üzerine su dökenler varmış çünkü. arkadaşım aklınız mı çalışmıyor yoksa farklı bir tuvalet sistemi mi kullanıyorsunuz?

o fırçanın klozetten gitmesine imkan yok. diyelim ki gitti. bugün yediğin hurmalar yarın götünü tırmalar misali tüm apartmanın tuvaletini tıkar. sonra 1 gün boyunca tuvaleti olan bir akrabanın yanına taşınırsın.

nasıl tuvalet olursa olsun sakat iş.
deliğe cep telefonunu düşürmekten daha iyi olan eylemdir.