1. 1.
  henüz cine5'in kısık gözlerle çözülmeye* çalışılarak izlendiği günlerde büyüyen nesil. korkudan titreyen ellerle kumanda açısının ve pil gücünün basılma ihtimaline* karşın her daim doğru açıda ve yüksek güç oranında tutulduğu bir dönemde yaşamış boynu bükük, ah nesil vah nesil.

  show tv'nin izleyenlerini henüz http://www.youtube.com/watch?v=nmHr-fHP3gc+ şeklinde karşıladığı seçeneklerin bol olmadığı bir medya dünyasında yetişmiş, "sabretmeyi ve eldekiyle yetinmeyi" çok iyi bilen nesil.

  ayrıca bu neslin bazı üyeleri tutti frutti ile yetinmeyip bir "alman efsanesi" olarak pro 7 kanalını uydu aracılığıyla izleme şerefine nail olmuştur ki, işte onlar kendilerini şanslı sayabilirler. dönemin bir başka efsanesi olarak (bkz: krista allen)

  ha sorarsanız "sabah sabah neler düşünüyorsunuz böyle birader?" diye "beni anılarımla başbaşa bırakın" derim. (bkz: nostalji)

  bonus: *erotizmin anlamını show tv'de keşfedenler için geliyor...

  http://www.youtube.com/watch?v=110k5hsSTjo+
  11 ... endustriyel siyah
 2. 2.
  daha vahimi için
  (bkz: 51 kağıdına bakıp boşalan nesil)
  ... sicklemesius
 3. 3.
  90 larda ergenlik döneminde olan kisilerin yasamis oldugu olay.
  ... jeam
 4. 4.
  artık yerleri boş olan nesildir.
  (bkz: hayatın pornografileşmesi)
  1 ... laedri
 5. 5.
  ulke puaninin onemini daha sonra eurovizyonda daha bir anlayan nesildir.
  2 ... vermilion
 6. 6.
  kısıtlı imkanlarla fantazilerini geliştirmeyi başarmış nesil. ayrıca bir ceylan gibi her an tetikte olmayı bilmiş, içeriden gelen en küçük bir tıkırtıda kanalı değiştirmeyi de başarabilmiştir.
  3 ... nikim yok benim
 7. 7.
  doksanlarda cocuk olmak başlığında da incelenebilecek nesildir. bir şekilde o dönemleri yaşamış herkesin geçtiği yollardır, inkar etmenin faydası yoktur. can cobanoğlu'na benzeyen sunucu programın ilginç öğelerinden biridir. ancak programın can alıcı kısmı; bayan yarışmacının, puana ihtiyacı olduğu anlarda striptiz yapmak zorunda kalmasıdır. bu hisler zor tarif edilir zor.
  (bkz: çok iğrenç gördüm kendimi canım)
  1 ... fowler
 8. 8.
  çin çin millet;
  http://www.youtube.com/watch?v=FLq1K99EIT8&NR=1+ *
  2 ... fowler
 9. 9.
  ahh ahh ne günlerdi yahu. iyi ki açmışsın bu başlığı dostum, bende o nesildenim, tutti fruitti zamanında kalburüstü apatmanlarda, tek çanak anten de vardı. orada ki sat1 kanalını da unutmayalım. ertesi gün okul da birbirimize anlatıcak çok malzeme de çıkardı oradan. bir de cine 5'in şifresini, televizyonun parlaklık ve kontrast ayarını açıp, rengini kısarak çözerdik. heyhat gitti gençlik elden...
  ... patryn
 10. 10.
  euro yu ilk defa bozuk para olarak görmüş nesildir. ödül bir torbada verilir idi.
  1 ... sıpa