bugün

Hatırlaması bile insanın ağzını sulandırır.
Sıklığını abartmamak kaydıyla oldukca keyiflidir.
Adı geçince ağzın sularını akıtan arada bir yapılması gereken.
balık yerken içildiğinde extra zevk aldığınız içecek.
dünyanın en güzel eylemlerinden biri. insan kendini kızgın kumlardan serin sulara atlamış gibi hissediyor.

şalgam da aynı şekilde.
sirkelisinden içilmesi daha makbul olan eylemdir. bu sayede neşeli günler filmi akla gelir ve adile teyzenin turşu kavgasında haklı olduğu anlaşılır. swf.
Bol acılısı motoru bozar.

(bkz: motoru bozmak)

(bkz: götten işemek)

Tamam lan daha da açıklamaya çalışmayayım.
Kokoreç ve midye ile birleşince voltran etkisi yaratır.
kendim sarımsak salatalık ve üzüm sirkesinden yaptım. Fincana koyup sek gibi içiyorum. Sonra vucutta yanma kulaklarda kızarma. bu kadar mükemmel bir şey yok o kadar güzel bir şey ki turşu suyu içmek.
Öksürügü keser biraz acili tursu suyu.
Turşu suyunu herkes içemez öyle. Turşu suyu + acılı şalgam ile kokoreçin yanında efso.
Benzer işler.

(bkz: turşu suyu)
Turşu suyu değil de turşu şalgam karışık var bir de onu içiniz kokoreçlen.
akşamdan kalma turnusolü.
dötünün huyunu bilenler için dert değildir.
nezle olanlara tavsiye ederim biraz iyi geliyor. elinize de bir salatalık turşusu alın ohh. hem için hem yiyin müthiş. boğazlarınız yansın şöyle bir sirkeden limondan. bir de o suyunu bardağa şakır şakır koyarken ağzınızın suyunun akması mı dersiniz, allah allah! off ağzım kamaştı gideyim de turşu suyu içeyim. (içemedi)
AZ acı AZ sarmisak koyarim ve icerim.
aşırı tuzlu olmayan ev turşusu olduğu takdirde hoş bir eylem.
ayrana katıp için. olay olay.
kana kana içmek vardı şimdi. çok severim.
ağzın yoğun bir limon ya da sirke kokusuyla marine edileceğine delalettir. limon mu, sirke mi? limon... hayır, sirke...
Gercek tursu suyu icmek gerekir. Limonlu kirmizi toz biberli sulari satiyorlar tursu suyu diye.
Kesinlikle aç karına içilmemeli. Bağırsaklar senfoni icra etmeye başlıyor.
Bütün sindirim sisteminin anasını belleyen bir meşrubat. Kokteyllerde felan bunu nasıl aç karnına içebiliyorlar aklım almıyor.
aç karnına içilmemesi gerekir.