1. 1.
  bir spor yazari tarafindan dile getirilen, gayet mantikli istek (sanirim radikal yazari asena ozkan di). milli takimlarin neredeyse yarisi kirmizi ve beyaz forma giyiyior. bizim de italyanlar gibi (gok mavi forma) karizmamiz olur belki de.

  edit: turkuaz forma fikrinin sahibinin mehmet demirkol oldugunu ogrendim. (bana bu bilgiyi veren minik mavi balina'ya tesekkurlerimle)
  -1 ... isla morada
 2. 2.
  (bkz: oynayamadıktan sonra istersen altın krampon giydir)
  2 -1 ... thedewil
 3. 3.
  adı üstünede milli olan bir takımın formasında ülkenin milli bayrağının rekleri olmalıdır. tamam anladık avrupa özentisi olunabilir ancak bu uğurda bu kadar da saçmalanamaz. bu kampanyanın ardından gelebilecek muhtemel kampanyaları sıralamak gerekirse.

  (bkz: istiklal marşı ingilizce olsun kampanyası)
  (bkz: türk bayrağı çizgili olsun kampanyası)
  2 -4 ... eurasia
 4. 4.
  bayrak, milli mars veya dil degistirmekle ilgisi olmayan kampanyadir. turkuaz "turk" kokeninden gelmektedir ve dunyada adini bir milletten alan tek renktir. milli forma rengi, bayrak rengi ile ayni olacak diye bir kural da yoktur.
  (bkz: sen sacini uzatacagina futbolunu oyna)
  2 -1 ... isla morada
 5. 5.
  dunyada bayraginin rengi disinda sallama bir renk ile ilk ulke olarak tarihe gececegimiz formadir. birde japon askeri , bide tavik.
  ... mayolu pogaca
 6. 6.
  bizi bozar. kırmızı beyaz en büyük türkiye.
  ... brkarsy
 7. 7.
  dünyada bayrağında bulunan renkler dışında forma rengine sahip olan takımlar vardır. italya'nın bayrağı kırmızı, beyaz ve yeşil renklerden oluşmasına karşın bildim bileli mavi renkli formayla mücadele ederler. keza almanya da bayrağında bulunmamasına rağmen dönem dönem yeşil forma giyer.
  ... hodbin
 8. 8.
  fenerbahçe cumhuriyeti'nin ulusal takımı zaten bu rengi ulusal maçlarında giyecektir. *
  1 ... free your mind
 9. 9.
  (bkz: turk-uaz)
  ... espressivo
 10. 10.
  (bkz: milli takım deplasmanlarda çıplak oynasın)
  -1 ... oyunbitti