1. 1.
    bugünku milliyet te yazan bir habere göre türklerin iq sunun 90 ortalamayla 23 avrupa ülkesinde yapılan araştırmalarda 22. olarak sondan 2. olması durumudur.Bizim altımızda ise sadece sırplar varmış.aynı araştırmaya göre ilk 2 sırayı 107 ile almanya ve hollanda 3. sırayı ise 106 ile polonya almış.Türk zeka vakfı sonuca itiraz etmiş zira her millete ayrı test uygulanmasından yanaymışlar.
    ... say
  2. 2.
    toplum olarak, eksik parça aramakla vakit kaybetmeyip elde ne varsa idare edip, yepyeni bi şeyler üretebildiğimizin ve öyle kafadan problem çözmekle kendimizi kasmayıp kağıt kalem ve hesap makinesinin hakkını verdiğimizin kanıtıdır.
    ... olric
  3. 3.
    (bkz: ben biliyodum ama söylemedim)
    ... karga
  4. 4.
    türkler akıllı değillerdir. fakat mükemmel seviyede zekidirler. ben bunu at sırtında göçebe olarak yaşayan atalarımıza bağlıyorum. atalarımız göçebe oldukları için, sorunlara anlık çözümler getirerek zekiliklerini ortaya koymuşlardır. Ancak bir eylemin ikinci safhasını düşünmeyen atalarımız akıllı olamamışlardır. uludağ sözlük olarak bizlerin iq testine alınmadığını varsayarak, ortalamanın tabii ki düşük çıkacağını düşünüyorum.
    2 -1 ... eqin
  5. 5.
    üç öğün karbonhidratla beslenmenin doğurduğu sonuçtur.
    ... yakamoz isiltisi
  6. 6.
    türk halkı iq testi yaptırmadıgı için gecersiz olan araştırma.
    -1 ... amd
  7. 7.
    taklacı güvercin besleyip bunun manyağı olan türkler ele geçirildiğinde yapılmış olabilen bir tespittir.

ayrıca bunlarnı gitti gidiyorda taklacı güvercin satanları da mevcuttur.**
    ... gore gori chapa tipa rota hey
  8. 8.
    büyük ihtimalle türk diye çingeleri ankete sokan zihniyetin bariz yalanıdır. türk zekasından şüphe duyanın türk kadar zekası yoktur.
    1 ... irishstorm
  9. 9.
    "türk halkı iq testi yaptırmış da bizim haberimiz yokmuş" tepkisine yol açan haberimsi.
    2 ... filozofil
  10. 10.
    12 inc yani 30 cm pipim olsun, varsın iq 90 olsun. hatta 50 olsun ne gam cümlesini kurdurabilir bilgi.
    o kadar araştırıyoruz da ne oluyor? Neymiş bilim adamı itici olurmuş. git işine ya. neymiş yemeğe çıktığımızda kalori cetveline göre yeyiyormuşum da, hediye olarak zeka küpü veriyormuşum da. ya git.
    7 -1 ... isvicreli bilim adami