1. 1.
  Etrafindaki komsulari dahil, Turk irkinin okuanus otesinden, cin seddine kadar uzanan cografyada, binlerce yillik tarihi boyunca en az bir kere catismasi, durumu.
  -1 ... dalton ana
 2. 2.
  savaşçı ruhununun her yerde ön plana çıkmasından dolayı kaynaklanan durum. bir de tabi eğitimsiz bir ülkeyiz, bununda katkısı çok büyük.

  öyle değilm miyiz? sıradan bir futbol maçını bile vatan millet sakarya'ya dönüştürebiliyoruz. bu bizim barışçıl olmadığımız anlamına gelmez fakat savaşı düşünen ve savaştan zevk alan bir milletiz.
  ... mhmtnsyz
 3. 3.
  daha kendi içinde anlaşamamış bir millet için gayet normal bir durumdur. tarih boyunca kurduğu devletlerin neredeyse tamamını tekrar kendisi yıkıp yerine yenilerini kuran bir milletten çok farklı bir davranış beklemekte yanlış olurdu sanırım.
  1 ... dazzy
 4. 4.
  toplumun en ufak biriminden dünyaya yayılan sorunsaldır. ülkemizde meşhurdur ; karşı komşu ile kavga edilir, üst mahallenin çocukları sevilmez, komşu kentler birbirlerinden nefret eder, aynı denizi paylaşan karşı komşu semtler birbirlerinin adını bile zikretmez. domino taşı gibi hareketlenen bu hadisenin finalinde hiçbir millet ile anlaşamamız aşikardır.
  ... yolyemez