1. 1.
  haksızda değillerdir.yüzyıllarca egemenliğimiz altında yaşadıkları için bizden biri gibi olmuşlardır.şimdi durum faklı o başka *.ama istisnai durumlarda vardır.anal sex e dünyada greeks sex denilirken, yunanlar ottomans sex derler.kültürümüzü çaldıkları gibi kötü özelliklrinide bize paslarlar.
  5 ... machados
 2. 2.
  her şeyi sahiplenen türklerin yunan versiyonları.
  1 -3 ... muru4xi
 3. 3.
  milli güvenlik hocası anlatmıştı lisede..yunanistan da bir lokantada greek cacık yazıyormuş..yunanistan ın da uzun yıllar osmanlı topraklarında yer alması hasebiyle yadırganamayacak durum..benzer bir çok kültürümüz vardır..
  1 ... baudelaire
 4. 4.
  taraflarına "ampul gibi cayır cayır yanan sırta sahilde yoğurt sürmeden 'yoğurdu biz bulduk' diyemezsiniz koççum" denmesi gereken komşu insanlar.
  2 -1 ... sally
 5. 5.
  kültürümüze sahip çıkamadığımız için bize layıktır..."aa karagözle hacivatı sahiplenmişler", "eee buda bizim", "anam bu şarkı bizim değilmiydi" demekle oLmuyor işte...*
  2 ... tucimania
 6. 6.
  Baklava ve Karagöz'e de sahip çıkmak istediklerini hatırlatan cümle.
  ... italiano
 7. 7.
  türk lokumu, türk kahvesi vs. gibi geleneksel lezzetlerimizin önündeki türk kelimesine bile aldırmadan bunu biz bulduk diyebilen şaşılası varlıklar.**
  1 ... esneyenahtapot
 8. 8.
  (bkz: it ürür kervan yürür)
  3 -1 ... doktor sağbırakmayan
 9. 9.
  cografi bolgenin aynı olması dolayısıyla yemeklerin benzerlik gostermesi dogaldır, lakin
  lokum, kahve, baklava vb. gibi yiyecek içeceklerin turklere ait oldugu yalnızca turkler tarafından bilinmektedir, yunanlılar ise bunların kendilerine ait oldugu savını benimsemiş uzerine guzel de bir reklamla dunyanın coguna kabullendirmiştir, bundan dolayı amerikalılar rakıya uzo demektedir.
  1 ... dopdop
 10. 10.
  türklerin içinde yaşamış olan* (kişiliksiz) azınlık bir milletin kültürünün ne kadar geniş olduğunu ve türkleri ne kadar etkilediğini(!) göstermeye çalışma çabalarıdır. tarihe bakıldığında kimin daha köklü bir kültüre sahip olduğu ve kimin kime sahip olduğu(!) ortaya çıkacaktır.
  zaten biz zıçsak "o bizim bokumuz" diyecekler yakında*..
  2 ... kermitiye