bugün

bu devletin tam olarak devlet olmamasından kaynaklanır. ben öğretmenim. bu sene öğretmen oldum. sistemin içine girince neden cahil oluyor millet görüyor insan. sayalım:

1- okullarda sınıf tekrarı yok. bu sebeple başarısız öğrenciyi bırakamıyorsunuz. zararı şu sekizinci sınıfa geçmiş okuma yazma bilmeyen öğrenciler var. bunlar birinci sınıfı tekrar etse bu sorun kalmazdı. ayrıca şimdi bu çocuklara ek öğretim yapalım diyoruz o kadar vurdumduymazlar ki buna da yanaşmıyorlar tek mantık şu kalma yok sike sike beni bu okuldan mezun edeceksiniz!

2- aileler özellikle güneydoguda şuursuzca üremekte. sınıfa giriyorsun 46 45 51 öğrenci var. sıra yetmiyor ve üç kişi oturuyor çoğu. bu sınıfa hakim olmak çok çok zor. bırakın bir şeyler öğretmek sınıfı susturmak ve aynı noktada birleştirmek bile çok zor. dayak yok notla korkutma yok hadi diyelim yeni öğretim sistemiyle sorumluluk ver iş yaptır vs. ulan angut çocuklar sırada üç kitap açtığı zaman kitabin biri yere düşüyor. yazı yazmak için kenarlarda oturan çocuklar ortadaki çocuğu birer kolunu sokması gerekir. iki kişi fısıltı ile konuşsa sınıfta gürültü oluyor.

3- aileler disiplinsiz ve çalışma şuuru olmayan çocuklarına karşı çük sorumsuzlar. çocuk derste kavga ediyor. birbirine küfür ediyor ailesini çağırıyorsun okula gelmiyor. sadece sikişip durmadan çocuk yapıyorlar. çocuklar saldım çayıra mevlam kayıra. çocuklar pislikten kırılıyor. her gün biri hasta. sınıf yoklama listesine yirmi kişi gelmeyenin olduğunu gördüm.

4- çocuk gelin çocuk gelin diyorlar ya hakikaten doğruymuş. 5. sınıf öğrencim sürekli devamsız sordum nerede bu kız diye cevap hocam o evlendi dediler. ben 25 yaşımdayım ve bekarım. şok oldum gözlerim doldu sinirlerim tepeme çıktı. müdüre gidiyorsun hocam şimdi ee sorun olur bizi bu okulda yaşatmazlar cart curt...

5 sorumsuz dedik ya bak bir de bu çarkın ezdiği yok ettiği çocuklarımız var. bu devamsız öğrencilerle ilgili müfettiş uyarına binaen velilere yazı gönderildi ve ceza verilecek diye bir hafta çocuklarını okula gönderdiler. tam o sırada da birinci yazılı yapacaktım. 8. sınıflardan bir kız yaptığım sınavda 75 aldı sınıfın en yüksek notuydu bu. okudum kağıtları gittim sınıfa öğrencilere bildiriyorum sonuçları. "A.F 75 aldın kızım" ses yok. nerede arkadaşınız hocam o devamsız gelmez artık dediler. ben o kadar öğrenciye kıçı yırta yırta bir şeyler öğretmeye çalışıyorum kimse dinlemiyor ilgilenmiyor ve okula gönderilmeyen bir çocuk benim ders anlattıklarımdan yüksek puan alıyor. sistem zeki bir insanımızı yok edip gidiyor.

6- ee sıra geldi bize biz çok mu iyiyiz. değiliz tabi ki başarı bizimse başarısızlıkta bizim olmalı. öğretmenler salla başı al maaşı psikolojisine bürünmüş durumda. atanmak için çok uğraşıyoruz geüzel atanıyoruz heyecan var tutku var idealistlik var ama öyle bir kokuşmuş sistem var ki öğretmenlerini törpülüyor. yönetici müfettiş aile öğrenci arasında öğretmen sıkışıp kalıyor şamar oğlanına dönüyor. hal böyle olunca öğretmen de özveride bulunmuyor. devletine güvenemiyor. milletine güvenemiyor. hani deriz ya polis yakalıyor hırsızı mahkeme bırakıyor bir daha o polis hırsız yakalar mı yakalarsa bile nasıl yakalamak ister. aynısı öğretmen psikolojisinde de var. öğretmen uğraşıyor uğraşıyor kimse elinden tutmayınca kimse başarılı olamayınca bırakıyor. çocuğu disiplin kuruluna sevk ediyorsun bir ders sonra sırıta sırıta çıkıp geliyor çocuk hiçbir yaptırım ceza sorumluluk yok. sen öğretmen olsan ne yaparsın. tamam dersin demek ki çark bu.

çözüm:

1- ailelere eğitim verilmeli ve çocuk yapma ehliyeti çıkarılmalıdır. çocukla ilgilenmeyecek aileler çok net söylüyorum kısırlaştırılmalıdır. ola ki ehliyeti aldı yaptı çocuğu ama hala sorumsuz çocuk devlet himayesine alınmalı ve aile kısırlaştırılmalı. bakın bu niye bu kadar önemli çocukları aile eğitir öğretmen okul günlük 6 saat çocukla beraber geri kalan 18 saat aile ile beraber ailenin sorumluğu 3 kat daha fazladır. aile 8 çocuğu ile baş edemeyince çocukları sokağa salıyor bu çocuklar sokakta bir kültür edniyor. bu kültür güçlü olan kazanır senin olmayını hakkın olmayanı güç kullanarak alabilirsin. sokağa tükürmek çöp atmak karı kıza laf atmak elde tespih cepte bıçak oraya buraya saldırmak ergen bireye cazip geliyor. orta aile yok okul yok polis yok dağ başında başı boş otlayan yaban hayvanları gibi yetişiyor burada insanlar. çok çocuk büyük bir sorun hırsız tacizci düzenbaz zorba bu ailelerden yetişiyor. bu mudur çocuk sahibi olmak?

2- öğretmene okula tam yetki verilmelidir. sınıf tekrarı etkin disiplin cezaları okullara özel güvenlik personeli verilmelidir. sınıflardaki mevcut 30 25 20 civarı olmalıdır. öğretmen devletin ve ailenin yardımını hissetmelidir. öğrenci değerli olduğunu hissetmelidir. aile çocukla ilgilenmiyor öğretmen bir sınıfta 45 50 çocukla ilgilenemiyor çocuk değersizleşiyor. sokakta biri ooo sen efesin koçum benim dedi mi çocuğun ailesi okulu devleti sokak oluyor.

öyle işte vesselam...

not: ben bu yazıyı yazarken başlık bana kalmış başlığı ben açmadım bu sebeple başlıktaki yazım hatası bana ait değildir.
(bkz: doğal seçilim)
(bkz: ilber ortaylı)
islam insanları cahilleştirir. Ortadoğunun bu kadar cahil olma sebebi islamdır.
Simdi müslüman çomarlar yine "omo koronda ilk ayet oku diyor" dicek. Duyanda bilim oku diyo kuran sanacak sadece kuran-i oku diyo zaten yoksa dunyada müslüman ülkelerde en az bilimsel çalışma yapılması başka açıklanmaz, gerçi islam tek suçluda değil ama guncelenmeyi çok sorun eden bi din olduğu kesin. Bu kadar beleş bi savunmada olmaz bu arada ilk ayet okuymuş aklıma geldikçe guluyom.
Cahil çopura bak islam demiş,islam içki içme,fuhuş yapma,yalan söyleme,hak yeme aldatma,adil ol,anne babaya karşı gelme,merhametli ol,sabırlı ol,komşuna iyilik yap gibi birçok öğüdü varken ve islam dünyasında ibn sina,ibn rüşt,farabi,ibn Haldun,harezmi,biruni,piri reis gibi birçok ahlak ve bilim adamı çıkaran islammı cahil bırakıyormuş!!!bence bunu kıt aklıyla şeref Onur yoksunları iddia eder anca..
cahil insan yoktur. eğitilmemiş insan vardır.

(bkz: meb)
Aptalız, bu kadar basit.
yurdum insanı tepeden tırnağa her konuda mükemmel bir şekşlde teçhiz edilmiştir. cahili çok olan ülke türkiye değildir.
kandırılmak insanların kolayına gelir. sorumluklarından kurtulurlar bir anlamda. haliyle kandıranlar da sizin cahil kalmanızı isterler. gerçekleri söylemezler.

https://www.youtube.com/watch?v=6QFHdnIuGM8
Bilerek cahil bîrakılıyorlar, cahil isyan etmez, düzene bașkaldırmaz. Bilinçli olan eğitimli olan sorgular, tepki gösterir. Bir üniversitenin profesörü bize cahil insan okumayan insan lazım eğitimlilerden korkmaliyiz diye bir demeç vermisti.
kesinlikle düzgün eğitim sisteminin hiç bir zaman olmamasından dolayı. şu da bir gerçek ki atatürk devrimlerinin tamamlanması için bir 20 yıl daha bekleseydik mesela 1950 yılı yerine 1970 yılında çok partili hayata geçmiş olsaydık eminim ki cahil insan sayısı şimdikine göre kat ve kat az olurdu.
güncel Önemli Başlıklar