1. ?.
  segolene royalin sanisidir. kendisi fransada sosyalist partinin cumhurbaskani adayi olmak icin tirmalayan teyzedir. dogu ve turkiye konusunda cahil avrupalilarin en son temsilidir bu sani. hala turkiyenin resmi dilinin arapca oldugunu sanirlar. erkeklerinin sakalli cubbeli tipler oldugunu sanirlar. haritada yerimizi bilemezler. tek bildikleri islam dinine mensup oldugumuzdur. bizim islami bir cok arap devletinden daha iyi yasadigimizi bilemezler.
  2 ... cooldiver
 2. 1.
  biz bile bu kadar dibimizdeyken bir sürü şeyi bilmeyiz. ırak'da okuma yazma oranının %99 olduğunu, erişkin nüfusun yarısından fazlasının üniversite mezunu olduğunu...

  iran'ın çok zengin bir kültürel geçmişe sahip olduğunu, parlamentosunda humeyni döneminde bile tbmm'den daha fazla kadın milletvekili bulundurduğunu...

  yanıbaşımızda, sınır komşusu olduğumuz devletleri, amerika'dan fransızlar'dan öğrenince, bir fransız'ın senin için söylediklerine de gücenmeyeceksin. belki yalan söylüyordur hatta o. sen kendinin farkına varma diye. doğuya baktığında cehalet ve kötülük gör diye.

  bilincimizin altına soktukları uzun ve eldivensiz parmaklarıyla algılarımızın a.qoyanlara verdiğin tepkinin bile manipüle edilmiş olmadığından emin olamazsın. Kimleri sevip, kimlerden nefret edeceğine kendin karar verdiğine inandığın sürece, seni tanımadan senden nefret edenlere söyleyecek ne kadar sözün olur. (bu kadar işte)
  6 ... caty blake