bugün

basit bir alternatif arayışından çok bir gerekliliği yansıttığı son günlerde toplumda beliren yorumlamalarla da anlaşılan zorunluluk. (bkz: ne dedim lan ben)
(bkz: başbakan reha) *
abd nin son 50 yildir yuruttugu eylem. * *
lider karizmasına sahip olan kişiden beklenendir. sağ- sol denilen şeylerin birbirine zıt kavramlar olmadıklarını anlayan insandan beklenendir. yıllardır gördüğümüz, ybsgdedirten * * * gibi kişiler yerine; genç, dinamik, devrimci, korkak olmayan insanları beklemektir. ya da en doğrusu laik ve taze- devrimci beyinleri beklemektir.
yeni düşüncelere saygılı, kalıplaşmış düşüncelere itibar etmeyen, geniş görüşlü ve iyi bir eğitim almış, en önemlisi halkla içiçe olan bir yönetici bulmaktır.
eğer gerçek, iyi, güzel bir lider ise hemen öldürülecektir. deniz gezmiş bu durumun çok isabetli bir örneğidir. malesef bizim üzeride yaşadığımız sürülerden ibaret ülkeler liderlerinin peşinden gider. liderler ya amerikan onayı alırlar ya da öldürülürler.
"pınar beyaz.. ben buldum! ben buldum!"
şu an için gereken durumdur. siyaset tıkanmıştır.
armağan çağlayan ve ercan saatçi'nin başkanlığını yapacağı bir jüri ile liderstar yarışması düzenlenerek yapılabilecek olay. buradan çıkacak lider'in şimdikileri aratmayacağına 50 dolar basarım.
(bkz: bir lider yaratmak)
insanlar at gözlüklerini çıkarıp, basmakalıp düşüncelerden sıyrılmadıkça çok zordur...
birisi bana mı seslendi? ( hissi kablel vukuu )
güncel Önemli Başlıklar