bugün

sokaklar, caddeler, sahiller ve binimum halka açık yerlerde dolaşan genç veya yaşlı turistlerin kötü giyim tarzıdır.

yahu kardeşim hiç mi zevk olmaz, hiç mi başkalarına güzel görünme kaygısı olmaz ?(burada bahsettiğimiz güzel görünme çıplaklık ve alenen vücudu sergilemek değildir)üzerine çul gibi, pazardan alındığı belli olan kıyafetlerle turist görmek istemiyorsanız bu serzenişe ses veriniz!!!

nerde ucuzluk var caanım turistler orda, nerede en adi markaların satıldığı butik var onlar orda, nerede çakma kıyafetler var onlar orda. lan bu mudur zevk, bu mudur avrupai yaşam, bu mudur medeniyetin beşikliği? biz sizi böyle tanımamıştık en azından kafamızdaki turist görüntüsü sizinki gibi değildi. hiçbir estetik kaygı taşımayan kıyafetleriyle dolaşan turistleredir isyanımız. artık o kadar kızdım ki yoldan geçen bir kaç tane çapulcu turistin önünü kesip, zorla bi mağazaya sokup kıyafetler alacağım, giyim tarzı nedir ne değildir öğreteceğim. lan turist olmuşsun. bak turistsin diyorum! sen kalkıp memleketinden avrupalardan amerikalardan kopmuş, tatil yapmaya gelmişsin nedir bu vurdumduymazlık? şimdi bunu okuyan turistlere seslenmek istiyorum lan koşun adam gibi bir mağazaya bi kıyafet alın gelin, öyle tatil yapın. canım ülkemizin değerli tikileri sizin memleketinize gidip kıyafetler alıp dönüyor ama siz bi geliyorsunuz tikilerin kıyafetleriyle alakanız yok. hayal kırıklığı. ayıp lan!!!

öteyandan belkide bu turistler ülkemize gelen turistlerin reel kalitesi hakkında bir fikir verir, ki bana verdi. ayrıca; (bkz: turkiye ye gelen turistin fakir olmasi)
(bkz: keşiş gibi giyinmek)
bizim gereksiz marka ve süs merakımız sayesinde; tatile gelmiş, doğal ve normal takılan insanları yanlış değerlendirmemiz sonucu, fakir ilan ettiğimiz turistlerin giyim tarzı.josh holloway'in türkiye ile ilgili yaptığı belki de en önemli tespitlerden birisiydi "burda herkes çok şık, balık tutan adamlar bile takım elbiseli" demesi.keza fakir diye tabir edilen adamlar bizim orta halli halkımızdan neredeyse 2 kat fazla kazanıyorlardır ki kendi gözlemlerime göre bu paraları 3 kuruşluk tişörte 30 lira vererek çarçur etmek yerine farklı ülkeler gezerek, oralarda yiyip içerek harcıyorlar.biz ise bu arada aynı paraya, boğaz kenarında iki tek atmak varken emperyalist düşüncenin bir kolu olan,dünyanın bir çok yerinde insanların sömürülmesine yol açan gereksiz pahalı kıyafetleri alıyoruz.* * *
burda söz konusu olan giyim tarzı, gereksiz marka takıntısından ziyade aşırılığın getirdiği gereksiz rahatlık hissidir. ayrıca; '' madem tatile geldik istediğimiz gibi boktan kıyafetleri giyebiliriz, biz kendimizi sizden bu rahat tavırlarla soyutluyoruz '' düşüncesinin hasıl olduğu turistlerin ve onlara benzemek isteyen yurdum ezik gençliğinin giyim tarzıdır.
(bkz: tecavüz sebebi) dir.
genelde butun bir yil hic bir sosyal faaliyete bulunmayip, uc bes kurus biriktip, en ucuz tur paketi ile en kalabalik tatil yoresini secip, disardan geldim edasi ile kendini baska zannetmenin bir yontemidir.
güncel Önemli Başlıklar