bugün

(#3081238)
(bkz: türkiye türklerindir)

işbu faşo için:

(bkz: the godfather)
türkiye bangladeşlilerindir diyen birinden daha mantıklı olan kişi.
turkiyeyi baska bir millete satmayi düsünen ülke sevgisinden yoksun insan söylemi..
edit:tabi türklerindir derken türküm diyen her dinden ve irkdan insani kastediyor ise
bu söylem 30 bin cana maloldu. ister bilinçli ister bilinçsiz olsun .
-ne yani bundan bin yıl önce de bizanslıların'dı, ondan önce roma'nın, iskender'in ve daha önce de persler'indi.sümerler ve hititler'i de unutmamak lazım.
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
yanlış anlaşılmalara açık provakatif söylemleri meslek seçmiş bünyeleri haklı eleştiren aklı başında insan tespiti. türkiye, kurtuluş savaşını kazanmış atalarımıza layık olanlarındır. bu vatana diğerlerinden daha çok sahibim ya da bu vatana diğerlerinden daha az sahibim iddiasında bulunanlar dışında herkesindir bu vatan.
iki şekilde incelenebilecek insandır.
ırka ingirdenmişse; "yahudiler, çerkezler, kürtler, rumlar, ermeniler türkiye'de yaşayamaz" anlayışıyla söyleniyorsa, ırkçılığın dik alasıdır, hitlerciliğin daniskasıdır.
"tc vatandaşı olan herkes türktür" anlayışından kaynaklı söylenmişse; ırkçı değil, bölücü değil, ayırıcı değil, birleştiricidir. türkiye'deki tüm halkları birbirine bağlar, türk'ü kürtten, abaza'yı rum'dan üstün tutmaz bu anlayış. ancak maalesef ikinci anlayış gibi düşünen pek insan yok, olduğunu iddia edenler de öyle değiller. birinci anlayış daha çok egemen, tarihteki onca şeye karşın... ne yazık ki beyni yıkanmış ve kurumadan kendini faşizmin kollarına bırakmış zavallılar, çanakkale'de kaç tane gayrımüslimin yattığını bilmez, kaç insanın düşünmeden canını feda ettiği üzerine düşünmez. öyle fena bir şey...
yanlış önermede bulunmuş (güya) faşist kişidir zira türkiye an itibariyle türkler dışında herkesindir.
türkiye'yi türklere emanet eden insandır. oysa türkiye, yahudilerindir, ermenilerindir, kürtlerindir, araplarındır, rumlarındır. (!) enternasyonel anlaşmalar da (sevr, bop) bunu göstermektedir. nasıl ki, türkistan, eskiden tek bir devletken, "orta asya, kırgızlar'ın, kazaklar'ın, özbekler'in..." deniyorsa ve hepsi ayrı ayrı devlet kurmuşsa, türkiye'deki halklar da kendi kaderini tayin etmelidir. (!)

türkiye'nin türklere ait olduğunu, türkiye cumhuriyeti'ne ve türk milletine bağlı ve sadık olan insanların, kökenine bakılmaksızın, türk olduğunu mustafa kemal atatürk bile iddia etse haksızdır. zaten, bazı zihniyetlere göre, kendisi idareyi tekeline almış faşist bir diktatördür.(!)

bakın şu mustafa kemal atatürk denen adamın söylediklerine;

"Türk demek dil demektir. Milliyetin çok bariz vasıflarından birisi dildir. Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk harsına, camiasına mensubiyetini iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

"işitiyorum: Benim dil ve tarih ile uğraştığımı gören kısa düşünceli bazı vatandaşlarımız; 'Paşanın işi yok ! Dil ile Tarih ile uğraşmaya başladı' diyorlarmış. Yağma yok !. Benim işim başımdan aşkın. Ben bugün çağdaş bir Türkiye kurmaya ne kadar çalışıyorsam, yarının Türkiye'sinin temellerini de atmaya o kadar dikkat ediyorum.

Bu yaptıklarımız, hiçbir millete düşmanlık değildir.

Barıştan yanayız, barıştan yana kalacağız !

Ama durmadan değişen dünyada, yarının muhtemel dengeleri için hazır olacağız."

"Bizim bu dostumuzun* yönetiminde dili bir, inancı bir, özü bir kardeşlerimiz vardır. Onları arkalamaya hazır olmalıyız !

görüyorsunuz, nasıl da türkiye'nin türklere ait olduğunu savunuyor. üstelik, ismet paşa'nın kürt raporunu da atatürk'ün bu faşist (!) anlayışına bağlayanların sayısı az değil.

atatürk'ün nasıl da "uluduğunun" kanıtları da az değil :

Ord. Prof. Dr. Fuat Köprülü'nün Atatürk'e Türkiyat Enstitüsünün ambleminin nasıl olması gerektiğini sorduğu zaman Atatürk:

"Fuat Beğ! Karlı Tanrı Dağları'nın önünde elinde meşale tutan bir bozkurt olsun,bu meşale genç Türkiye Cumhuriyeti'nin ilminin ifadesi olsun. ERGENEKON'dan çıkmamızda kılavuz olan
BOZKURT,TÜRKLÜĞÜN anadolu topraklarındaki yeni devletinin kuruluşunu ifade etsin."

"istanbul Türk izciler Ocağı Risayetine,

Vatana yüksek seciyeli ve metin ruhlu gençler yetiştirmesini temenni eylediğim istanbul Türk izci Ocağı'nın Başbuğ'luk teklifini büyük bir hiss-i iftiharla kabul ediyorum. Genç arkadaşlarıma teşekkür ve selamımın tebliğini rica ederim.

T.B.M.M. Reisi Başkumandan Mustafa Kemal"

dahası da var.

demek ki, "türkiye türklerindir" diye "uluyanlar", mustafa kemal'in izinde yürüyorlar. bu türkler de, çok olmaya başladı ama!
güncel Önemli Başlıklar