1. .
  benim basbakan olmam ile allahin izni ile turkiye kurtulusa erecektir.

  - kurtar bizi mulayim
  - ben sizi kurtaricam ama önce su bombadan kurtulayayim
  1 ... mulayim
 2. .
  türkiye'nin kurtuluşu, istiklal caddesinde ezberledigin bi kaç dizeyi hömkürüp, eline alıp dağıttın sex shop reklamları kataloglarına benzeyen kagıtlarda degildir..sağda solda 'sosyalizm' nidaları atıp, darağacında üç fidan kitabını okur okumaz kendini deniz gezmiş gibi hissetmektede degildir. turkiye'nin tek kurtuluşu dava-adamı-izm yandaşlarından kurtulup, ülkenin rejimini değiştirmekle bir haltlar yapılabilecegini sananlardadır. hasta adamın yatagını değiştirmekle bi b.k yiyemezsiniz. önce etrafına toplanmış çakalları temizleyip hastanın rahat nefes almasını saglamak gerekir.
  2 ... nietzsche
 3. .
  (bkz: dinden kurtulmak)
  ... pink_floyd
 4. .
  (bkz: sosyalizm)
  2 ... like a_ rolling stone
 5. .
  dinin ticari ve siyasi çıkarlar için kullanılamayacak kadar kutsal bir şey olduğunu anlayamayan hastalıklı kafalardan ve bölücü zihniyetlerden biran önce kurtulup, kardeşçe , huzur içinde yaşamayı bilen bünyelerle başbaşa kaldığımızda.
  3 ... bohemian rhapsody
 6. .
  kurtulu$u ne olarak goruludugune bagli olarak degisecek sey. bana gore turkiye hicbir zaman dunyanin en zengin devleti olamayacak en zenginler arasindada olamayacak olaylara birazda gercek bakmak lazim bu konuda en azindan onumuzdeki 100-150 yil onun icin acindan gecerli bu... simdi brezilya veya meksika nasil bu kadar mutlu yada niye fakirlik icin de yasiyan bu ulkeler ulkelerinin kurtulmalik bir halde oldugunu dusunmuyor. bizim en buyuk eksigimiz mutsuz olmak. kolombiyayi ornek alalim yada o tur ulkeleri. dunyanin en zengin devleti olamayiz belki dunyanin mutlu halklarindan biri olabilliriz. halimizden mutlu olabilliriz. dunya daki cogu halk mutlu yeterki icimize kapali bir devlet olmayalim. yeter ki gozumuzu acip dunyaya bakabilelim. tabularimizi atabilelim.
  -1 ... what is your problem 2
 7. .
  önce ortamı gerdim
  sonra formatı deldim
  ülkem tehlikedeymiş
  farkına geç varsamda
  üzülme türkiye'm ben geldim..
  (bkz: aferin iyi düşünmüşsün)
  6 -1 ... eşşağan ala gazuğu
 8. .
  efendim bu artık acıkca bellidir mevcut düzende olması mümkün degildir. mevcut düzen buna imkan saglamamakla birlikte yolsuzlugun hortumlamanın, rüşvetin, örtülü ödenegin kullanımının, vergi kacırmanın önünü sonuna kadar acmaktadır. çözüm yoluna daha cok yol vardır işte acı olan da bu durumdur. bu ülke kolay kolay düzelmez! kim gelirse gelsin böyle gider! nasıl düzelecek ki? imkansızdır malesef. daha bir kac, hatta daha fazla olmak üzere nesiller böyle yasayacaktır. birde üstüne içsel,ırka dayalı sorunlar...!
  tek çözüm sosyalizmdedir. bundan baska bir cözüm oldugunu sanmıyorum. ha suan buna bu ülke hazır degildir. daha cok yol oldugunu daha önce de belittim. ama o gün gelene kadar bu kahrolası adaletsiz düzen devam edecek ve daha cok "can canından gececek"! tek ümidim bunu göremeyecek olsam da bu sürecin mümkün olan en kısa vadede gelebilmesi gercekleşebilmesidir.
  1 -1 ... like a_ rolling stone