1. ?.
  israil in insanlık vahşeti yaptığı bu ve geçmiş günlerde " işte o biraz sıkar" yorumları eşliğinde saftrik bir türk vatandaşının hülyalarla dolu ütopik bir düşüncesinden başka bir şey değildir. bu masum vatandaşımız, tipik bir anadolu çocuğudur. ama kendisini osmanlı nın torunu olarak adleder. hani her zaman haklının yanında, haksızın karşında olan o devleti alinin acizane bir torunu. türkiye yi osmanlı nın hukuken olmasa da tarihsel bağıyla bir devamı olduğunu düşünür, en azından tarih bağı. neden bu kadar zulum yapan, apaçık deccalın bir numunesi olan, israil e, mensubu olduğu devlet haddini bildiremez. bu saf anadolu çocuğu değil miydi, yıllarca kendisine türkiye nin dünyanın en büyük kara ordusuna sahip devleti olduğuna inandırılan? bu saf anadolu çocuğu diyorum, akp ye oy verdiği pek aşikar olan. siyasi parti lideri dememiş miydi zamanında, israil devlet terörü yapıyor diye. peki bu ölüm saçan oyuncaklara sahip olan teröristlere karşı devletinin, milletinin, askerinin, muhalefetinin, hiç mi bir tepkisi olamaz? tamam anladık, bu saf anadolu çocuğumuz belki kara operasyonu yapılsın diyecek kadar hoyrat bir yüreğe, acı gerçeklerden bihaber cahil bir mantaliteye sahip. peki ya biz? israil e böyle bir gözdağı vermeyi hiç olmazsa korkmadan bir kez olsun (içimizde gizli bile olsa) düşünüyor muyuz? * * * *
  edit: ne acı ki, başlık ilk okunduğunda yaran başlık gibi duruyor.
  2 -3 ... siniir
 2. ?.
  türkiye'nin kullandığı silah ve mühimmatların yarıya yakınının israil malı olduğu göz önüne alınırsa "işte o biraz sıkar" konusunu da aşıyor olay. bazı şeyleri yapmak gerçekten güç, özgüven ve tecrübe istiyor. kaldı ki g.tü boklu lanet teröristlerin yuvalarına girmek için senelerdir bekleyen türk halkını ancak geçen ay duyabilen ve onda da henüz başlamadan bitiren bir ordunuz ve siyasi sisteminiz varsa bu tür hayaller için fazla zayıf kaldığımızı görürsünüz. ayrıca ve ayrıca, zamanında aşımdan kıstığım insanların beni satıp bu hallere düşmesinden sorumlu olacak son kişi ve ülke de benim sanırsam. onlara boyle olacağı anlatılmış ama dinlememişlerdi. ha, acımıyor muyum? canımdan can gidiyor, oradaki ölen ve zulum görenler bizim din kardeşlerimiz, yardım etmek zorunda olduğumuz insanlar. ama dediğim gibi.. herşey ortada..
  1 -1 ... destination unknown
 3. 1.
  icabı halinde üstesinden gelinecek hadise.
  (bkz: çanakkale savaşı)
  1 -3 ... kaytanbiyikliprens
 4. 2.
  hayalden öteye geçemeyecek olaydır.*
  ... layabout
 5. 3.
  ancak kara yapariz zaten. israilde irak gibi dibimizde degil ki. gidip cekilmek bile bi yilimizi alir.
  ... the sakird
 6. 4.
  tüm arap dünyasının çekirdek çitleyerek izleyeceği hadise.
  ... fhrmrt
 7. 5.
  ırak ın kuzeyine yapılan operasyon kadar bile zaman almayacak eylem. baştan başa yaya yürüşü ile bir saatlik yol.
  ... yazgan
 8. 6.
  muhtemelen genelkurmay başkanının şu emri ile başlayacak savaşın başlangıcı.

  -tükürünnnn!!!

  (bkz: tükrüğümüzle boğarız)
  1 ... fhrmrt
 9. 7.
  Okudugum anda damarlarımdaki asil kandan dolayı tüylerimi diken diken eden gözlerimin dolmasına sebeb olan ancak teknoloji ve dış güçlerden dolayısıyla imkansız gözüken operasyondur.
  ... dejavuist
 10. 8.
  (bkz: türkiye nin israil e kara mizah yapması)
  3 ... minder amiri