1. .
  fransa ile yaşanan gerginlikte üstü kapalı olrak dile getirilen olgu.
  sonuçları hemen alınmasa da ilerde daha etkili hale gelecektir.
  türkiye dünyanın 16. büyük ekonomisi olarak kolay vazgecilemeyecek bir pazar ve ortaktır.
  2 ... pilotmont
 2. .
  Ekonomimizin saygın hale gelmesinin bir göstergesidir.
  2 -1 ... italiano
 3. .
  fransa da malum konunun kabul edilmemesinin suç sayılması ile ilgili teklif reddedilmiştir. cnn
  2 ... pilotmont
 4. .
  Bazıları her ne kadar kabul etmekte güçlük de çekse Türkiye 35 yıl sonra enflasyonun tek haneli rakamlara indirdi ve son 39 yılın büyüme rekorunu kırdı.Tabi ki saygı görecek.
  Diplomasi masasına otururken karşındaki insanla rahatça konuşabilmen,omuzlarını dik tutubilmen için öncelikle ekonominin iyi olması gerekiyor.işkembeden olmadı Avrupa Birliği'nden müzakere tarihi almak.Ekonomi take off pozisyonuna geçti ki adamlar bize itibar etmeye başladı.

  (bkz: para para para)
  2 -1 ... italiano
 5. .
  fransa nın 1/5 i kadar bile saygınlığı olmayan bir ekonomiyle fransa yı tehdit etmek ne kadar etkili olabilir merak ediyorum.hele birde açıklar ve borçlar rekor düzeye gelmişken...
  2 -1 ... disco inferno
 6. .
  eskiden vergi topladıgımız devletlere simdi milyar dolarlar borcluyken ve ekonomi - kimilerine gore kısmen, kimilerine gore tamamen - dısarıdan yonetiliyorken, turkiye nin koz olarak kullandıgı ekonominin degeri bir benzetme yapılacak olursa maca 4 yada maca 5 u gecemeyecek seviyededir, yazıktır...
  2 -1 ... sazan
 7. .
  fransız politikacıların malum tasarıyı desteklemekteki amaçlarından birinin 400 000 fransız vatandaşı ermeni'nin oyudur. bu oyların toplam oylardaki oranı 1/100 * civarlarındadır.

  ekonomilerin yeni pazar elde etmekteki güçlükleri yanında, mevcut pazarlarını yeni oyunculara kaptırmama savaşları sürerken, sende 5-6 milyar usd lik pazarların kaybedilmesi küçümsenemeyecek kayıplardır.

  ab den tarih alınması esnasında boeing ile airbus arasındaki 3-4 milyar dolarlık rekabeti, airbus lehine cevirmek için fransa cumhurbaşkanının medya öünüde taklalar attığı yadsınamaz bir gerçektir.
  2 ... pilotmont
 8. .
  türkiye'nin ekonomisini kaz olarak kullanmasıda aynı kapıya cıkar. tavuk esirgenmeyecektir.
  1 ... pilotmont