1. .
  bu yaz, her yaz artan terör olaylarından farklı şekilde gündeme gelen olası kuzey ırak operasyonu gerçekleşmek üzere. başbakan recep tayyip erdoğan'ın her açıklamasında "bu işler davul zurna eşliğinde duyurulmaz" derken, sonrasında "operasyon masada" açıklaması, MGK ardından genel kurmay başkanlığında alınan brifing, ardından abd büyükelçisinin başbakanlıkta yaptığı görüşme sonrası cumhurbaşkanı ile haftalık olağan görüşmesine başbakanın gitmeyip, yardımcısı şener'in gitmesi ve tüm bu trafik içinde görüşmelerin içeriği hakkında basına açıklama yapılmaması... evet.. başbakanın dediği davullu zurnalı duyuruyu ben yapıyorum. yarın uyandığınızda türkiye kuzey ırak'a girmiş olabilir. kahraman mehmetçik, şehitlerimizin, katledilen otuzbinin üzerinde insanımızın kanını yerde bırakmamak için sabırsızlanırken, beklenen vur emri gelebilir.

  Doğacaktır sana vaad ettiği günler Hakkın,
  Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın...
  2 -1 ... arikovani
 2. .
  girmek üzereydi, az önce girdi. ama bir arkadaşa bakıp çıktılar.
  8 -3 ... laz pacino
 3. .
  girmek deyince aklıma hep propaganda filmindeki bir sahne geliyor.

  sinan çetin deli rolündedir, ve sınırı temsil eden bariyeri ihlal eder.

  -lan mehdii, aha bak geçiyom sınırı, bak ayağımı soktuuum...lan bakk davulu da soktuuum...mehdiiii bak laa g.tümü de soktuum...
  5 ... balyancho
 4. .
  zaten bir kısım birliklerimizle girmiş olduğumuz için çok da heyecan verici değildir.medyanın gazıdır.
  -1 ... chucklet
 5. .
  (bkz: kuzey irak a girip içine boşalmak)
  1 -1 ... balyancho
 6. .
  duyumlara göre, hükümetle kuzey ırak yönetimi arasında bir anlaşma vardır: türkiye'nin uzun yıllardır ırak'a biriken borcu, kuzey ırak'a girmemesi karşılığında silinmiştir. barzani yönetimi, elinde tuttuğu pe-kaka'nın iki üst düzey yöneticisini de, seçimde akp'ye oy kazandırmak için türkiye'ye teslim kararı almıştır.
  1 ... annabell lee