1. .
  ekonomiye iyi ya da kötü bir değerlendirme yapabilmek için önce bir ekonominin olması gerekir derim ben.
  ... ertugrulmania
 2. .
  hadi len desem yeridir , olan durum.
  parametre kelimesini cümle içinde kullanabilen herkesin ekonomiden anlamadıgını gördüren konu başlığıdır.
  hangi istatistiksel verilere dayanarak soylendiği anlaşılamamış yargıdır. velev ki tüik in verilerine dayanarak boyle bir kanıya varıldı onlarında ne kadar dogru olduguna bakılmalıdır.
  dışardan gelen sıcak para etkisiyle ve endeks hesaplamalarına alakasız kalemlerin konulmasıyla boyle bir sonuca varılır ancak.
  boylece eşek olana semer vurma konusunda acımaasız olan iktidar sahipleride millete semeri vurmakla kalmaz birde sırtına binerler.
  millette oh ne guzel bindiniz, oh Türkiye büyüme hızında bilmem kacıncı, oh ekonomimiz şöyle iyi böyle iyi der durur. sen salak olursanda alem gazı bi verir neft yağı yemiş gibi kosmaya baslarsın o zaman da.
  cühela olmayın olanlarıda uyarın arkadaslar ve unutmayın ki istatistik bilimi insanları kandırmaya çok müsait bir bilimdir.
  ... alayinaisyan
 3. .
  türkiye'de kişi başına sağlık harcaması 600 dolarden ab'de 3000 euro, abd'de 6000 dolardır. demek ki ekonomi bize değil elin amerikalısına iyidir. (bkz: imkb)
  ... david addison
 4. .
  --spoiler--
  Joseph Stiglitz, birçok ülkede kamu borç stoku artmasına rağmen, Türkiye'nin bu konuda daha iyi bir durumda bulunduğunu ifade etti.
  --spoiler--
  -1 ... rosava
 5. .
  (bkz: joseph sktirgitz) *
  1 ... dun gidecegim yarin geldim