bugün

genelde 80 leri hala yasayan fosillerin dustugu ayriliktir. gecen hafta boyle bir fosille karsilastim. yemek icin bir kebabciya gittim. konu ne ara dondu dolastida turkiye siyasetine geldi onu hatirlamiyorum cunku ben nba den bahsediyordum. bir anda hararetli bir tartismanin icinde buldum kendimi.
+:yalin ayak
-:kebabci
-:yahu bu grup chp ye oy vermis siz sagcisiniz niye chp ye oy veriyorsunuz. biz kardeslerimizden kazik yiyoruz boyle boyle.
+:abi chp liler senin kardesin olmuyor mu?
-:yok onlar bizim dusmanimiz.
+:hadi ya ne zaman harp insallah.
-:az kaldi. kokunu kurutacagiz.
+abi senin kafani yasamak isterdim. kendi ulkenin vatandasini siyasi gorusunden dolayi dusman ettin.
-:onlar bizim dusmanimiz.
+:sen hic avustralya da isci partisi ile liberal partinin birbirine girdigini gordun mu. bunca yildir avustralya dasin turkiye ile bir baglantin kaldi mi?
-:akrabalarim orada. iki yilda bir gidiyorum.
+:iki yilda bir gordugun ulke icin boyle ayrilikci siyaset niye?
-:orasi benim ulkem.
+:tamam senin ulken ama solcularin ve sagcilarin da ulkesi. bak ben hayatim boyunca sola oy vermedim. ama benim icin onlar kardestir akrabadir. ayni ulkede ayni havayi icimize cekiyoruz ayni suyu ayni yemegi paylasiyoruz. ben her yil turkiye de bulunuyorum. benim icin sagcisi da solcusu da benim kardesimdir. senin mantik oleli 30 sene oldu. insallah gelecek nesil boyle siyasi kavgayla buyumuyecekler. ben kalkiyorum abi.
-otursaydin yalinayak, ozletme kendini yine gel.
+ he gelirim (tabi gelirim(!)).