bugün

türkiye de işçi olmak, öğrenci olmak kadar zor bir hadisedir. yolda yürümekte bile zorlanırsınız.
yaşlısı genci, sizi dış görünüşünüze göre değerlendirir. onlar için sizin düşünceleriniz, karekteriniz hiç önemli değildir. siyah giyiyorsanız ve biraz sakalınız uzunsa siz onlar için potansiyel satanistsinizdir. yanınızdan geçerken salak yorumlarını kulağınıza soka soka yaparlar. tipe bak la satanist la bu ,ahmet olum bak bunlar hep satanist, gibi. bunu abartıp yanınızdan geçerken kedi gibi miyavlayanlar bile vardır.

edit: yaşım 13-14 değil oldukçada kemale ermiş biri olarak bu entry i yazdığımı belirtmek istedim. burda verilmek istenen mesajı almak istemeyen arkadaşlar için açık bir şekilde yazmak istedim. kendileri bu mesajı alabilme kapasitesinde olsalardı çok hoş olurdu ama neyse. mesaj şudur türkiye de ön yargılı insan çok bu kadar basit. saçma çocukça die çamur atmaya gerek olmayan bir entry dir efendim.
Farklı olduğunu göstermenin(!) bir yoludur. *
(bkz: kara çarşafla dolaşmak)**
(bkz: iyiler siyah giyer)*
her ne kadar matem gibi soğuk bir eylemi akla getirse de, ciddiyet ve ağırbaşlılığı ifade eden eylem.
bütün politikacıların gardrobunda bol olan renlklerdendir siyah.*
erkekseniz hafiften uzun saçla birleşince resmen bağımsızlık mücadelesine dönüşen olaydır. sokaktaki bilumum kıronun, maganda'nın, merdiven dibi çekirdekçilerinin pis bakışlarına ve homurdanmalarına maruz kalmanız an meselesidir*. hele hele cennet-sefaköy arasını düzenli olarak turluyorsanız kafa göz yarabilir, yada feci dayak yiyebilirsiniz.

bir de "kampüs sorunsalı" vardır bu arkadaşların. tikkylerin bol olduğu bir ortamda "ıyy çok groteesk" tavırlarına "bisgdirgit çay koy" bakışlarıyla karşılık vermelisiniz. bu arada inadına keçi sakal da bırakıp tikkycanları korkutmak çok zevkli oluyor, benden söylemesi.
(bkz: man in black)
(bkz: tarz meselesi)
türkiye de kumaş pantolon giymek, kundura giymek, top sakal bırakmak, sakal bırakmak, saç uzatmak, siyah mont giymek ya da sadece mont giymek gibi her türlü giyiminizden eleştirilebileceğiniz bir ülke. eleştirme nedenlerini biliyorum ah bi de anlasam...
bu ne tavır, bu ne ön yargı...
kendisini ne olarak görüyor acaba sorusunu sormak isterim bu modern mi çağdaş mı (aslında alakası yok) yaw her ne insansa artık!!!
ibnelik göstergesi falan değildir. eğer öyle düşünüyorsanız istanbul ilinin fatih ilçesinin çarşamba semtinde yaşayan ve tepeden tırnağa siyah giyen bayanların hepsi ibne oluyor bu durumda.

(bkz: çarşamba)
nasıl oluyor da ibnelik göstergesi diye düşünülüyor anlaşılamayan bir tarzdır. siyah her halükarda diğer renklerden daha erkeksidir. marjinal midir? tipe göre değişir.

bu arada:

(bkz: kvlt)
(bkz: gotik)
(bkz: man in black in turkiye)
(bkz: altı yaşından beri siyah giyiyorum)
(bkz: altı yaşından beri saçmalarım)
türkiyede siyah giymek, sadece siyah giymektir. Metalci ,rockcı kardeşlerimiz her ne kadar bu rengi kendileri ile özdeşleştirsede bence bir anlam tasımamakta .Siyah genelde mahtem, karizma, ciddiyet gibi anlamları içeren bir renktir.Yani yavşak bir rockcı siyah giyerek karizmamı olur,mahtem içinde midir,ciddiyetini mi dısa yansıtmak istemiştir, mechuldur. Renkleri ayırmayalım derim burdan pembe tişört üstüne mor kravat takalım ne olacak.
muhtemelen yazinsa sicaktan yanicak olan insandir.
herkesın giyeceği, ama bazı tiplerin asla siyah giymem diye trip yapması ve bunu bazı kesimlerin abartarak tepki vermesiyle sonuçlanan herkesin giyerken biran düşündüğü ama çoğunun vazgeçemiyeceği alışkanlıktır.
-nasıl olmuş lan
+beyaz giyme toz olur
-siyahı da var
+siyah giyme söz olur
-ebenin
+gel beraber geeeezeeeelim
evrensel bir renk olan siyahın türkiye de kullanımı ile alakalı olaydır. siyahı nerde giyerseniz giyin efendim. her yerde giyilir, herkese yakışır.
renkli, allı güllü giyince gayri ciddi olma durumunu yaşamamak için siyah giyilir..yok yani kendimden biliyor ve her daim siyah giyiyorum..
zordur.
"heeeyy metalciyim beennn, siyah giyiyoruum çok zor türkiyede heeey" triplerindeki gençlerin sanal problemler yaratarak ilgi çekmeye çalışmasıdır türekiyede siyah giymek. halbuki çok kolaydır türkiyede siyah giymek. kimse tuhaf tuhaf bakmaz, satanitst demez, yadırgamaz. daha portakalda vitaminken çıkan olayları günümüze taşıyan, abi bize satanist diyolar böhüü gençliğine selam ederim.
siyah, gucu ve asaleti sembolize ettigi icin cogu mantikli hareket eden kisi tarafindan bilincli olarak yapilan eylemdir.

yobaz kitle icin ne anlam tasir anlamis degilim henuz. hem siyah giyene satanist derler hem kara carsaf icindedirler.. * *

poser veletler icinse saat 5 olmus, bi sutlu cay icip yatin lan artik!
ya satanistsin ya gericisin. düz mantık bravo.
filmlerde genelde matem olan ortamlarda giyilirken müzisyenlerin insanları eğlendirdiği ortamlarda giymesi.
simsiyah gömlek, simsiyah bacakları saran kot pantolon ve bunun içinde enfes parlayan ten rengi..

(bkz: giyin lan)
güncel Önemli Başlıklar