bugün

en okkalısından torpilli olmaktır.
(bkz: ercan saatçi)
En az 10 yazı yazmaktır. Sonra onaylanmayı beklemektir.
önce bir köşe bulmak.
(bkz: enter tuşu)
atatürk'ün dediği gibi manevi mikrop olmaktır. bazı köşe yazarları bu vasıfları ile bulundukları köşeleri kapmışlar ve o köşelerde barınabilmektedirler.

iyi bilinmelidir ki, gazeteler, okul kitapları değildir. Aşağılık kimselerin parayla yaptırdıkları basın savaşları vardır. Basının en aşağılık yalanları yaymakta kullanıldığı, bir gerçektir. Basının ve düşünce derneklerinin, ulusal yönetimin etkisinden kurtularak, siyasi ve iktisadi gizli amaçlara araç olmasından korkulur. basının para ile satın alınabilmesi, uluslararası yüksek para aleminin basın üzerinde gizli etkisi yada yalnız yabancı devletlerin örtülü ödeneklerinin etkisi, işte bunların kamuoyunu aldatıp, aldatmalarından gerçekten korkulur...

işte Atatürk manevi mikropları bu şekilde açıklıyor.
iktidara sırnaşan bir kedi gibi olmak gerekir olmayanın hali malum. o senin sırtını sıvazlıyacak sen de onun sırtını sıvazlayarak gemicikleri yürüteceksin. yani mal olacaksın uzun lafın kısası mal edinmek istiyorsan.
calkantılı bi özel hayat,argo - dobra - diye tabir edilen bir konusma stılı . baynsanız guzel olmanız hos bı artı dır..zekı olmanıza gerek yok , safca da laf sokabılsenız yeter ..
uludağ sözlük te ustalaşmak.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.