1. ?.
  turkiyenin egitim seviyesi kadardir turkiyedeki insan haklari ne daha fazlasidir, ne de daha azi.
  2 ... scurtel
 2. ?.
  hakkı :tanımlanamayan bir cisim yaklaşiyor kaptan spak
  kaptan spak:neymiş o ?
  hakkı :insan ama hakları hakkında bir bilgimiz yok
  kaptan spak:nerden ?
  hakkı :türkiye
  kaptan spak:siktir git lan!
  hakkı :vallahı kaptan ekmek musak çarpsın!
  2 -1 ... moryel
 3. ?.
  Turkiye de insan haklari vardir tabi diger bir suru ulkelerde oldugu gibi tek sorun bu haklarin farkinda olunmamasi, uygulanmamasi yani sozde kalmasi.

  Kendisini ulkenin bir vatandasi olarak goren kisi, ulkesinin gerektirdiklerini yerine getiren kisi tabi ki kendi haklarini savunacak ve arayacaktir ki oyle yapan vatandaslarimiz da var.
  Lakin ulkesinin gerektrdiklerini yerine getrmeyen kisinin kendisinden de haberi olmadigi sebebiyle haklari kimim umuranda.
  ... virjinya
 4. ?.
  tam da böyledir;

  http://video.google.com/v...687717693225306&hl=tr
  1 ... sigara
 5. ?.
  sosyal devlet, demokrasi, seçme ve seçilme hakkı, laik devlet ... gibi insan hakları da kağıt üzerinde olan bir kavramdır. Ayrıca türkiye gibi ülkelerde paran varsa hem insansın hem de hakkın var.
  1 ... ozaydin
 6. 1.
  sadece sözde var olan haklardır.
  2 ... passionate
 7. 2.
  the godfather filminde çok güzel bi replik vardır: "adalet fakirler içindir, biz zenginlerin ise adalete ihtiyacı yoktur".

  işte türkiyede insan hakları da aynen baba filminde vurgu yapılan adelet anlayışı gibi sınıfsal bir sorundur. yani parası olan insani hakları satın alır; geri kalanlar ise ya boş bir tevekkül duygusuyla hareket ederler ya da hayat o kadar çok yorar ki bu insaları kabullenmişlikten başka hiç bişey hissetmezler...
  2 ... pardayan