bugün

(bkz: dilencilik)

deli para kaldırıyorlar abi ya...
yeni mesleklerden biridir. biz bunu evrensel olarak insani bişey zannediyorduk ama duyduğumuza göre zengin ediyormuş yüzyılın iyilik hareketine katılmak. evet hatırladığınız gibi mesleğimizin adı iyilik. işin püf noktası şu; modern dilencilik yöntemlerini kullanıp( takım elbise, kravat, türbanlı düzgün konuşan bir bayan, bol salya sümüklü tv reklamı) fakirlere yardım edeceğiz denir evet bu kadar basit gerisi zaten malum.
değnekçi.
haşlanmış mısır tanesi satıcılığı.
cumhurbaşkanlığıdır bittabi.
akpden milletvekili olmak.
(bkz: çakma metalcilik)
(bkz: plastik şekil verme)
(bkz: makine elemanları)
çöpçülük. * yerlere iki süpürge gerisi yatış. günde sekiz saat. yağmur kar da yatış. *
cakalcilik. meslegin ne önemi var, mühim olan cakal olabilmeniz diyor, sosyal icerikli mesajimi vermeyi de unutmuyorum. hem son yillarda epey ragbet görüyor, altin bilezik degerinde, benden söylemesi.
topçu ve popçu insanların bahsi geçen meslekleri. başkasını tanımam.
(bkz: mültecilik)
(bkz: hortumculuk)
dilenciliktir. memur maaşını bir günde kazanmak mümkündür. kuzeni sakatlayıp gidiyorum şimdi ben de para toplamaya. *
(bkz: sözlük yazarlığı)
(bkz: bu devirde ya topcu olacaksın ya da popcu)
nalbantlık,dispeçerlik.
doktorluk
fizik tedavi ve rehabilitasyon.
gümrükte yada tapu kadastroda memur olmak.
psikolojik danışmanlık yada psikolog olmak en iyisi.
kuşkusuz pezevenkliktir. kimse darılmasın, gücenmesin, abazanımız çok.
kolay yoldan para bulduran meslekler şu anda türkiye'de en gözde mesleklerdir. tabi bunun için insani bazı özelliklerden vazgeçmek gerekmektedir.ama işin aslını sorarsanız bayanlar için öğretmenlik,baylar içinse doktorluk ya da mühendislik bana göre en ideal mesleklerdir.
(bkz: avukatlık)
kar yağdığında (bkz: kaportacılık).

not: artık küresel ısınma var.
(bkz: anketörlük) * **
(bkz: rektörlük)

ne kadar bağnaz olursanız olsun aydın derler size.