bugün

bunların yanında bir de "türkiye'de faşist taklidi yapanlar var" diycem, olmayacak. elemanların maşallahı var, taklit falan yapmıyorlar, bildiğin faşist it. internette sözlükçülük oynayanları da bol. tabii onlar da memleketimiz bir rengi, resmi, tuvali.

muhtemelen türkiye'de devrimcilik oynayanlar da var, devrimciliğin, solcu olmanın hakkını verenler de. yeter ki dünyaya götünle değil de gözünle bak, görürsün.
Türkiye'de "siyasetten anlamıyorum ama bol keseden sallıyorumdan" farksızdır. okumamışsındır. komunizm, sosyalizm nedir zerre bilgin yoktur. sadece kulaktan dolma bilgiler ile sürekli saçmalarsın. "converse giyen komunist" "che t shirtü giyen devrimci" "adidas siken solcu" dışında herhangi bir bilgin veya söyleyebileceğin yoktur. tez, kuram, teori, komunizm, sosyaloji nedir diye sordukları zaman göt gibi kalırsın ancak bilinç altına "converse siken solcu" işlemiştir ya sürekli papagan gibi onu tekrarlayıp durursun. yani popüler olabilme adına yapıyorsan artık o muhabbetler baymıştır, sıkmıştır. ayrıca bir diğer komik tarafı "sözlükte bu solculardan bol bulunur" yorumudur. ulan sen akp'ye tapiyorsun, akp ile ilgili entryler giriyorsun. kusursuz, harika insansın. o adam inandıkları ile ilgili yazdımı işe yaramaz oluyor öyle mi?

dipnot: kararlıyım bu efsane olmuş converse giyen komunist kişisini bulup türk malı kösele giydireceğim. eğer o zaman gerçek, has, hakiki devrimci demezsen yakarım seni!..*
bazen taklit o kadar tutar ki, devlet büyüklerimiz bile devrim yapacaklarına inanıp taklitçi gençlerimizi beslemeyip de asabilirler. hatta koskoca cia bile raporlarında "amerika'nın gelecekteki çıkarlarına tehlike teşkil eden örgütler" listesine ekler *
bazı okumuş sananların kendisine bütün her şeyi biliyorum ne faşist ne sosyalistim sadece liberalizmin büyüsüne kapıldım ya da fukuyamanın hani sağcı hegel taraftarı olan tarihin bittiğini savunan yazarın uluslararsı ilişkiler profesörünün yaptığı varsayıma inanan bünyelerin bok atmakta usanamayacağı kendisine itiraf edemediği faşizm duygularını sözlüğe, bir insanın en fazla şey öğrenebileceği( sözüm ona adamsa) okullara sadece öğretim yuvası sıfatıyla bakan zihniyetin kusması; hala türkiye de ne kadar güçlü bir devrimci düşüncenin egemen olmaya çalıştığını görememesi sonucudur.
siyasetsizliğin siyasetine inanmışlar için gayet makul bir taklid olmakla beraber, önermenin kendisine prim veren insanların olmasına rağmen bu önermenin kendisini önemsememekte fayda var. yalnız kimse önesenmemeli diye bu zihniyetin kendisini teşhir edilemeyeciğini sanmasın. zira bu zihniyet artık her yerde. mide bulandırıcı bir siyasetsizlik anlayışı ile toplumsal çöküşün bedellerini gösteriyor. halk düşmanlığına varan ve piyasacı zihniyetle yetiştirilen şahıslar siyasetten öyle bir soğutulmuş ve apolitisazyon süreci geçirmişler ki; politize olmuşllar dahi birikimsizliklerden çürümenin mide bulandırıcı yüzünü afişe edici davranışlarda bulunuyor. bu durumdan ise bize tek seçenek yolu kalıyor: bu şahıslar birikimsizliklerini ifşa ederek, siyasetin ciddi bir teorik formasyon ve pratik altyapı ile olacağını göstermek, mide bulandırıcı siyaset anlayışını yerle bir etmek. başka çıkar yolu da yok.
"o kadar bilgiliyim ki artık götümden taşıyor, o kadar olur yani " zihniyetsizliğinin ürünü olarak ortaya çıkmış aptal söz öbeği.

(bkz: taklit sahnede olur)
(bkz: konvers giyen solcu geyiginin baymasi)
devrimcilikten ve devrimden çoğunun haberi yoktur.takılmak için tskılırlar işi bittimi arkasına bile bakmadan kaçar giderler.
güncel Önemli Başlıklar