1. 1.
  16 senedir hergun icimde artarak buyuyen duygudur. Bugun yeni bir utanca daha sahip olduk sayelerinde. Ulkeyi yonetenlerdende, onlardan daha cokta 16 senedir onlari basta tutanlardanda, bu insanlarla ayni topraklarda dogmus, ayni kimlige sahip oldugumdanda utaniyorum.
  bir ulke bu kadar kucuk dusurulup, rezil edilemez.
  12 -2 ... dinsiz kitapsiz kafir
 2. 2.
  özellikle 2002 sonrasında yüzde yüzelli artan utanç durumudur. dünyaya deveye binen yemeği elle yiyen ve yüzde doksandokuzu müslüman arap bir devlet olarak reklam edilmiş bir türkiyenin vatandaşı olmak, bu ülkeye vergi vermek ve bu topraklarda nefes almak tam bir işkencedir. başka fikirlere, başka perspektiflere, başka hayat yaşayış şekillerine, dinlere, kısaca kendi yaşamı dışında hiçbir şeye saygısı olmayan türk insanı bu durumun tuzu biberi olmuştur. ama ben kimseyi kınamıyorum. global kapitalist emperyalistlere göre türkiyenin yeni dünya düzenindeki rolü ve görevi ortadoğuya bağlanması ve arap yaşayış şeklinin gelmesidir. türk insanlarının özellikle ak parti ile gelen radikalleşme ve milliyetçilik duyguları emperyalistlerin ekmeğine bal sürmüş sonuç olarak kehanetler gerçekleşme ve türkiye giderek atasını, ırkını ve geldiği yeri unutarak araplaşmaktadır. ve bende açık olarak bu durumdan utanç duyduğumu belirtmek isterim. bunların tüm sorumlusu zamanında asılan yobaz pis arap kırması müslim sakallı kişilerin torunlarıdır. şuan hükümetteler ve görüyorsunuz at koşturuyorlar.
  neyse benim için hava hoş. nede olsa bi kız bularak avrupa amerika veya rusya üçlüsünden birini seçip burayı terk edebilirim. evlenmiş çoluğu çocuğu olan kişiler yorsun kafasını.
  5 -1 ... lecolatesla
 3. 3.
  Asıl utanması gereken utanmıyor daha ne olsun.
  5 ... benimhalaumudumvar
 4. 4.
  yok öyle bir şey. türk olduğum için ve türkiye cumhuriyeti vatandaşı olduğum için onur duyuyorum. bizi yönetenlerin kararları yüzünden bu ülkenin vatandaşı olmaktan utanacak değilim. umrumda değil siyasi mevzular.
  2 -1 ... yikanmak istemeyen cocuk
 5. 5.
  Zaman zaman yaşadığım duygudur.
  Ama Gün gelir herkesin hakkı teslim edilir. Benim hala umudum var.
  1 ... cold man
 6. 6.
  Ben arsız hükümetin memlekete verdiği zarardan utanıyorum,sınırı ne olacak merak ediyorum.Ülkemi seviyorum.Başlığı açan arkadaş da sanıyorum bunu dile getirmek istemiş.
  1 ... elimizde kalan tek nick teknik
 7. 7.
  gayet reel ve mantıklı bir hissiyattır..

  keşke herkes bizler gibi utansa da şapkasını önüne koyma normalliğini gösterse..

  rezillikten utanmama şekli barzoluk da ancak bizim gibi 3. dünya ülke vatandaşlarında görülürdü zaten..

  utanmıyormuş bababa..

  bu ülke vatandaşı olmak çoktandır utanılacak bir şey haline gelmiştir..

  biraz gerçekleri görün, kabullenin de ondan sonra bu durumdan çıkmak için ne yapılabilir kısmına gelebilelim artık bir zahmet!
  3 ... artificialhuman
 8. 8.
  ülke güzel ama, ne zaman bizler bu arab bedevilerinin gelenek ve göreneklerini üzerimizden atıp yobazca düşüncelerden arınırsak ülke daha çok yaşanılası olur.
  2 -1 ... horgeneral
 9. 6.
  Türkçeyi doğru düzgün kullanamıyorsan utan bence de hatta kahrol.
  1 -2 ... eneziker
 10. 7.
  Son zamanlarda cok artmistir .
  -1 ... kullanici adim ne olsun