bugün

aylarca sürmüş,güldürürken hem karın ağrıtan hem de düşündüren tartışma.
https://docs.google.com/D...XzU2ZHE2enc1Z2g&hl=en
edit: link
içerisinde küfür alt yapısıyla hal hatır sorulan bir mesaja da rastlanabilen tartışma! sayfanın ortalarında, "by ali" şeklinde görülebilmekte ki, kendisi küfür arasında bi arkadaşına son derece normal sorular sormuş.. o da ilginç tabi..
(bkz: seni kiniyorum ve sana laflar hazirladim)
geyik kisvesi altında argonun dibine vurulmuş yazılar dizisi.
japon hasan dan sonra internet tarihine geçecek bir diyalog. *
gülmekten altıma ıslattığım tartışma platformu başlığı. mahmut la hulusi isimli iki kişinin küfürsel atışmalarını içeren bir sezen aksu tartışması. ama onu bunu bilmem, bunlar resmen bu küfürleri zevk alarak yazıyorlar, yaratıcı şeyler de yok değil aralarında. bir de filiz diye bir kız bu ikisini kekliyor, amerika'dan bu siteye türkçe öğrenmek için giriyorum, siz birbirinize küfür ediyorsunuz diye. bunlar da yiyor tabii. bu kadar yazabileceğim, çünkü geri dönüp bütün yazıları okumak istiyorum.
"Lan bana kalirsa sen bir mazojist sin. Sen gitte Mazojist in
ne oldugunu ogren ve senin sulalen mazojist dir sapik
adam " lafıyla düzeyi daha bir anlayabilecek aşık atışması.
"ne oldu lan yavşagın torunu yoksun piyasada" entry siyle bu iki kişinin de stres atmak için burda olduğu gerçeğini yüzlerimize vuran tartışmamsı.
--spoiler--
Eşcinsel Kasapların göğüs kıllarını cımbızla alacak erzurumlu tüysüz eşcinsel çobanlar aranıyor.
Müracaatların Mahmut ve Hulusi kardeşlere yapılması önemle rica olunur. Sevgiler.
--spoiler--
--spoiler--
Bu sayfada ki yazilarin hepsini okudum ve Mahmut, sen
haksizsin ibne. Seni kiniyorum, ve sana laflar
hazirladim.
--spoiler--
"olm hatırlatmayın lan her defasında karnıma ağrılar giriyor gülmekten" olayı.
bir şiir resitali de sunuluyor burada. fevkalade.

dikkat küfürlüdür:

--spoiler--
O laflari benden belledin
dedemin sikini elledin
dedem seni sikince
nohut gibi terledin.

Hamam tası gümüşten
şimdi geldik sikişten
bunu bana öğreten
senin ibne enişten.

Tavşan gider ekine
kulaklari dikine
bal mı sürdün götüne
tatlı geldi sikime.

istanbuldan kalktı tren
Ankarada yaptı fren
bu lafıma cevap veren
ya ibnedir ya götveren.
--spoiler--
çerçeveletip eve asılan forumdur. (bkz: sandman)
olduren geyiktir. gerci sonra bilinmesi ve herkezin yazi yazmasi ile boka sarmistir ama olsundur. yinede guzeldir.
hulusi ile mahmut diyologlarından ibaret tartışma. diyologlar da küfürden ibaret.
(bkz: yaran diyaloglar)
mahmut ve hulisi yanlışlıkla bir idol haline gelmiştir. türkçe küfür dağarcığınızı buradan geliştirebilirsiniz. hatta ve hatta osura osura gülmemizi sağlayan tartışmanın ta kendisidir.
isyerinde caniniz mi sikildi hayat size ibnelik ustune ibnelik mi yapiyor acin okuyun bir posta hemen kendinize gelirsiniz adeta basucu eseri bir klasik :

--spoiler--
siz de cok arizzali ve de pisiko insanlarsiniz... idollerim oldunuz.. ben de sizin gibi kufurbaz ve de ibne olmak icin calisacagim... basaracagim... basaracagim.. basaracagim...
mahmut ve hulusi ablalarinin biricik cigulisi...
--spoiler--
--spoiler--

"istanbul'dan kalktı tren
ankara'da yaptı fren
bu lafıma cevap veren
ya ibnedir ya orospu çocuğu"

--spoiler--

yukarıdaki maniyle türk edebiyat tarihinde dikkat çekici bir çıkış yapılan tartışma. hayır ne amaçla o sondaki kafiye örgüsünü tamamlayan "ya ibnedir ya götveren" kısmını makaslamışlar bilemiyorum ama ilk gördüğümde harbiden şaşırmıştım.. komik lan.

t"ren" (a)
f"ren" (a)
ve"ren" (a)
götve"ren" (a)

şeklinde olması gereken mani "orospu çocuğu"nun ikamesiyle a-a-a-b şeklini alıp ahengi bozmuştur.

bunun altında "ya ibnedir ya götveren" ifadesinde gereksiz tekrar bulunduğunu düşünen müellifin anlamı şeklin önünde tutma kaygısı da var olabilir ama klasik mani düzeni açısından ahengin bozulduğu kesindir.

uludağsözlük edebiyat enstitüsü raporunu okudunuz..
tam metni için;

http://poturgilinpotur.go...epages.com/sezenaksu.html
mahmuttan hulusiye;
--spoiler--
Sen orada yazdigim orospu ruhu ifadesindeki inceligi anlayamacak bir götverensin.
--spoiler--
http://www.turkishmusic.o....cgi?forum=2&topic=27
her ne kadar o zamanki seviyeyi yakalayamasa da. (bkz: the legend is back)
günümüzde, youtube'da neredeyse her videonun altında yaşanan küfürlü atışmaların bilinen ilk örnekleridir.

edit: bence mahmut haklı.
bu kadar muhtesem insanlarin nasil bir araya geldigine bir turlu akil erdiremedigim muhtesem tartisma bir nevi the league of extraordinary gentlemen. keske hepsi uludagsozluk yazari olsalar, keske hulusi ile ayni ortamda calisma serefine erisebilsem.
--spoiler--
Beni aksam aksam sinir ettin tahtani siktigimin gotvereni ve bir daha da buraya gelme yoksa bir milyonu verip anani bacini ve karini bir esek bulup siktiririm tamammi pezevenk.
--spoiler-- *