1. 1.
  ortalık gereksiz kampanya kaynıyorken gerçekten destek verilmeye değer kampanya.ben zaten böyle kullanıyorum.tüm kalbimle desteklediğim kampanyadır.nasıl ki yutdışında sorulduğunda ispanyollar spain değil espana diyorsa,fransızlar sorana fransa yı ingilizcede olduğu gibi değil fransızcada olduğu gibi telaffuz ediyorsa bizde oyle yapmalıyız.
  2 -1 ... africa
 2. 2.
  turkey yerine türkiye dedirttirelim kampanyası olmasını daha mantıklı olacağını düşündüğüm kampanyadır.zira biz türkiye diyoruz.
  20 -1 ... pafküf
 3. 3.
  "Turkey" kelimesi "türkiye" nin sadece ingilizcedeki şeklidir, bu yüzden allahın ingilizi ve amerikalısı dalga geçebilir diye bu şekilde davramak gereksizdir, hatta aşağılık kompleksi bile olabilir.

  Aynı zamanda ingilizcede "polonyalı" ve "cila" da aynı şekilde yazılıyordur.

  Acaba mısırlılar kendilerine "mısır" dediğimizden bizi ipliyor mudur? Hiç sanmıyorum?

  almancada da "irlandalı" ve "deli" da aynı şekilde yazılıyordur. Kimsenin bunu gurur meselesi haline getirdiğini sanmıyorum. kimbilir, belki daha birçok örnek vardır...

  Birileri dalga geçiyorsa, dalga geçenin problemidir. Bu yüzden bunlarla uğraşmamak lazımdır.
  8 -2 ... baybars
 4. 4.
  ^^GO TÜRKiYE^^demek için yaratılmış bir kampanya..
  1 ... fayaka
 5. 5.
  hindi hayvanının neresi kötüdür, bırakın onlar aşağılasın, artık şu ezikliğimizden kurtulalım şeklinde karşı kampanya açmak istediğim kampanya.
  4 ... sayborglardasever
 6. 6.
  (bkz: made in turkiye)
  1 ... nahil
 7. 4.
  ingilizce de turkey hindi olarak geçtiği için gayet mantıklı bir kampanya. tarafımdan desteklenmektedir.
  1 -2 ... shyer
 8. 5.
  fransa yerine "République Française", ispanya yerine "Reino de España" diyen yok ki,biz de turkiye cumhuriyeti demelerini istemiyoruz,sadece turkiye desinler diye desteklemeye devam ettigim kampanya,zira ispanya adi turnuvalarda espana,fransanın ki ise Française diye gecer. hayır republic kelimesinin cumhuriyet oldugunu bilmiyorsanız ben birsey diyemem o zaman.
  bkz:(#329343)
  2 -2 ... optimus prime
 9. 6.
  turkey yerine türkiye demenin tek amacı ülkemizin adının kendi dilimizle uluslararası sahnede yer bulmasını istemek olmalıdır.ingilizce anlam muhabbetleri yüzünden değiştirmeye çalışmak gereksizdir,keza böyle bir kampanya bu anlam benzerliğine daha da dikkat çekecektir.zaten yukarıda arkadaşların belirttiği gibi isim benzerliği bulunan birçok ülke vardır ve hiçbiri "bizle dalga geçerler mi acaba" diye bir değişim talep etmemiştir.bizim kimseye kendimizi beğendirme gibi bir durumumuz olmamalıdır bence.
  2 ... dukur
 10. 6.
  hükümetlerin kesinlikle yapması gerekn icraatlar başındadır.artık hindi gibi karşılanmak istenmeme çığlığıdır.
  2 -1 ... markasiz