1. 1.
    amiyane tabirle türkçe'nin "amına koyan" bunu yaparken de şiirsel bir bütünlük yakaladıklarını, anlam derinliği kattıklarını ve en önemlisi öyle olmadığı halde orjinal olduklarını sanan göya müzisyenlerin müzik diye gençleri ve birtakım geri zekalı orta yaşlı insanı ketenpereye getirdiği müzik tarzlarıdır.
    -1 ... yeni pijama kokusu
  2. 2.
    raptir.

şimdi kimse çıkıp yok efendim rap'e bok atmayın falan demesin.
    ben de bir rap dinleyicisiyim, ama ne yazık ki kendini rapçi sanan ve hem müzik kavramını hem de türkçe'yi katlederek rapin seviyesini düşüren bir çok kişi var, kimse bunu inkar edemez.

ve ne yazık ki; insanlar rapi bu kişilerin aracılığı ile tanıdığı için rap hep "saçma", "türkçe'yi katleden", "amerikan özentisi" gibi kelimelerle anılıyor.
    3 -2 ... kinix
  3. 3.
    (bkz: fatih abb) nin yazdığı.
    ismail yk'nın söylediği tüm müzik tarzları.
    1 ... susarsam konusmam
  4. 4.
    (bkz: ajdarın söylediği şarkılar)
    1 -1 ... yendik mi lan
  5. 5.
    alternatif olarak;

türkçeyi katleden besteler, sözler ya da sanatçılar daha uygun düşebilirdi. "türkçeyi katleden müzik (!) tarzları" biraz alakasız olmuş sanki.
    1 ... iceri terligi
  6. 6.
    ismail yk ve türevleri
    -1 ... aagresifbayan
  7. 7.
    ismichael yk fatih abb mustafa güngece gibi türevlerdir.
    1 ... demondef
  8. 8.
    doğudan gelenlerin yaptığı arabeskimsi müziktir. buna tüm arabeskçileri dahil etmiyorum. hani dilleri türkçeye dönmeyenler vardır. ferhat güzel ve türevleri mesela. yunus bülbül de olabilir.

edit:cankan'ı nasıl unuttum.
    1 ... slash
  9. 9.
    " hesap mı vercez bundan sonra " şeklinde bozuk türkçe konuşanların söylediği şarkıların içinde bulunduğu müzik tarzıdır.
    ... burke