bugün

gün içinde turkcell tarafından tarafıma atılan mesajda yazandır. mevcut tarifemin taahhütünün dolmasına 7 ay var ama turkcell 5 lira zam yapmış faturama. evet kardeşim işin 5 lirasındayım kabul etmiyorum. 1 senelik anlaşmanın vakti dolmadan zam yapabiliyorsa o zaman 3 ay sonra isterse bir 5 lira daha hatta 10 lira daha zamlandırabilir. müşteri temsilcisini aradım durumu anlattım anlayışla karşıladılar fakat verdikleri cevap, yapacak bir şey yok şikayet kabul edemiyoruz bu konuda demek oldu. nasıl yani dedim ne anlamı var öyleyse buna karşı durmanın ya da taahhüt imzalamamın? uzun uğraşlar sonucu halledebildim. siz de dikkatli olun bu konuda.
vodafone insaflıymış dedirten zamdır. şöyle ki, kullandığım tarifede 10 gb internet vardı. eylül ayı içerisinde bir mesaj geldi ve özel müşterilerden olduğum için 10 gb olan internetimin, ek bir ücret ödemeden 14 gb olacağı yazıyordu. haliyle sevindirmişti. ta ki bu ay başında vodafone tarafından aranana kadar. ay sonu itibari ile taahhütüm bitiyormuş. aynı tarifeyi (internet 14 gb olarak) kullanmak istediğimi ve taahhütümü uzatmak istediğimi belirttim. 47,20 tl olan faturam 55 tl'ye yükselecekmiş. dedim, neden zam yapıyorsunuz? hani ben aynı parayı ödeyip + 4gb internet alacaktım? ekim ayı içinde 14 gb olarak kullanacaksınız zaten. ama taahhütünüz bittiği için o kampayadan artık yararlanamayacaksınız. kullandığınız tarife 84 lira ama özel müşteri olduğunuz için (yine aynı terane) 55 tl olarak indirimli ödeyeceksiniz. ya ben zaten 47,20 tl'ye alıyorum bu tarifeyi ve siz 55 lira olacak diyorsunuz. bu durumda 8 tl gibi bir zam yapmış olacaksınız. hal böyle iken hangi indirimden söz ediyorsunuz? dediğimde ise haklısınız ama tarifeler bu şekilde dediler. başka operatörlerin tekliflerini değerlendireceğim, vodafone'dan hattımı taşıyacağım diyip teşekkür ettim kendilerine. bir sürü yeni tarife teklif ettiler ama dinlemek bile istemedim. türk telekom'a geçmeyi düşünüyorum.
güncel Önemli Başlıklar