bugün

avrupanın en genc profesoru olan oktay sinanoglu'na ait bir söz.
çok şey anlatıyor.

(bkz: bye bye turkce)
(bkz: oktay sinanoglu)
"bir ülkeyi ele geçirmek istiyorsanız önce dilini ele geçirin." sözünü çağrıştıran saptama.
(bkz: bye bye türkiye)
karakter sorunu yasayan bir platformda goruldugu zaman buruk bir gulumsemeye tekabul eden dogru onerme,
çok doğru bir önermedir. bir milleti etkisiz hale getirmek, dünya siyasetinde pasif duruma düşürmek için kullanılabilecek en büyük silah onun dilini yozlaştırmaktır ya da unutturmaktır. çünkü bir dil milletin sadece günlük konuşma dilinden ibaret değildir. geçmişten gelen büyük bir birikimide dil taşır. kısaca dilimizi kaybetmemiz geçmişimizi ve türklüğümüzü kaybetmemiz anlamına gellir.
solda yazan başlıkları * okumaya başlayınca bile dilimizin ne kadar tehlikede olduğunu anlıyoruz eğer ülkemizi kaybetmek istemiyorsak dilimize sahip çıkmalıyız.
bu dvd tarzındaki filmi türklerin bir ingiliz bir amerikalı bir italyan hatta bir arap gibi sayılması ni isteyenler,doğuda doğan insana kürt diyen karadenizde doğana laz diyen zihniyetler, özellikle türkçe kullanmakla problemi olan,yabancı dil değil yabancı dille eğitim gören,ingilizcenin dünya dili olduğunu düşünen,bilim dilinin ingilizce olduğunu düşünen,tükçenin dünya dili olamayacağını söyleyen,türkçenin yeterli bir dil olmadığını ima eden , oktay sınan oğlunun tabiriyle eski türkçeye düşman edilmiş olanlar ve geri kalan türkler izlemelidir.
anlatmakla bitmez gösterim izleyen ve anlayabilenler için heyecen vercidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.