bugün

türkiye barışını arıyor adlı konferansta, yaşar kemal'in konuşmasının can alıcı cümlesidir. konuşması herşeye rağmen tek bir amaca yöneliktir, arkasında hinlik yoktur.
detaylar için: http://www.hurriyet.com.t...2&srid=3428&oid=3
edit: başlıktaki türkçe karakter sorunundan dolayı bazı arkadaşlar kürt ü kurt olarak anlamışlar ya da anlamak istemişler. hayvanlardan önce insanlarla dostluk kurmak daha mantıklı olabilir. insanları bitirdikten sonra tabi ki kurt, kuş vs. de dostumuz olabilir.
ayrıca, bazı uuserlar tarafından k.ırak'taki kürtlerin tutumları örnek gösterilmiş. kendi ülkendeki kürde sen sahip çık ki, yarın başka biri* onları kullanıp senin iç işlerine karışmasın. bugün barzani açıklamasında, türklerin de birçok zayıf noktası var, biz de onların iç işlerine karışırız. demiştir. sen kendi ülkendeki kürtleri yaptığı yanlışlardan dolayı * hala sahiplenemezsen, böyle amerika'ya vatanını satan adamların da* maskarası olursun.
başlıkta türkçe karakter olmamasının yarattığı soruna güzel bir örnek teşkil eden başlıktır. Şöyle ki;

türkü ergenekondan çıkartanın kurt olduğu göz önünde bulundurulursa mantıklı olan önermedir. *

birlikten kuvvet doğar savına inan bir kişinin türk ve kürtlerin işbirliğinin faydalı olacağını savlayan önermesidir*.
(bkz: ilahi yaşar sen adamı öldürürsün)
göreceli bir kavramdır, bazıları için doğru olsa da genelleme yapmak yanlıştır.
ülkeyi bölmeye çalışanlara, yüzyıllardır beraber yaşamış insanların arasına nifak sokmaya çalışanlara atılmış çok sert bir tokat eşleniğinde cümledir.
bu başlık birden beni uzun yıllar öncesine, hani saddam'ın barzani, talabani ve kuzey ırak'daki kürtleri öldürmeyi planladığı, bizimde talabani ve barzani'ye özel pasaport verip kürt mültecilere sınırımızı açtığımız yıllara götürdü.

hatta sonrasında yine saddam bizim dışişlerine ortak operasyon ile kuzey ırak'ı kürtlerden temzileyelim teklifini reddedip kürtlere yardım ettiğimiz yıllarıda hatırladım.

uzunca bir süre bu düşünce ile gıda, sağlık ve insani yardımlarda bulunmuştuk yine biz kürt'lere.

ve sonra ne oldu;

1- abd askerleri peşmergeler eşliğinde türk karargahını bastı, askerlerimizin kafasına çuval geçirdiler.
2- k.ırak'daki türkmenleri abd desteğinde katletmeye başladılar.
3- yıllardır pkk terörüne destek verdiler.
4- hala pkk terörüne destek veriyorlar *

(bkz: unutulanlar dışında yeni birşey yok)
(bkz: dikkat köpek var)
(bkz: dost kazığı)
dostluk naralarından sonra, şu kadar kürdü kestik artık savaş olmasın desin de bi nobel de o alsın. e gördü milletin nasıl nobel aldığını. canı çekmiştir.

ıraktaki türklere dostumuz! olan kürtlerin abd askerleri ile beraber neler yaptığını görüyormudur. bin yıllık türk yurdu kerkük e akın akın kürt saldırılarını, istilalarını görüyormudur. hiç kerkük türküsü duymuşmudur. duyup ta düşünmüşmüdür.

şeyh sait i bilirmi o. bebeklerin nasıl öldürüldüğü görmüşmüdür. türk devletinin her güçsüz kaldığında kürtlerin neler yapmaya çalıştığını bilirmi. tarih okumuşmudur. kürtçe konuşamadığı için hiç bir dükkandan istediği birşeyi alamadığı oldumu. doğudaki tüm kürt köylerinde bir tane dikili ağacın bulunmadığını, devlet mallarının, düşman malı gibi yokedildiğini gördümü.

ülkeye zara vermek adına orman yakan insanları sorguladımı. hiç kızı gün ortasında yolda 3-5 tip tarafından tacize uğradımı. türk milletini sevip sayıp kormak istediği için, türk ülkesinde = kendi ülkesinde dövüldümü. sosyalist yaftaları ile devrimci türk gençleri ile ortaklık kurup ilk abd desteğinde faşizan kimliğe bürünenleri, ırkçı kürtleri bilirmi.

iranda neler olmakta bilirmi, nasıl bir istila planı halinde dostlarımızn! göç ettiklerinin farkındamı. nüfus oranlarını ve nüfus planlaması bilirmi, türkiyede ki nüfus dengelerinide neler olduğunu inceledimi.

türkiyede dostlarımızın! 3 milyon imza toplayarak pkk ya destek verdiğini bilirmi. bir grup azınlık değil 3 milyon imza...

yaşadığı semtlerde yoktur ama, büyük şehirlerde haraç alındımı ondan, baskı kuruldumu,soyuldumu...

elbette yaşar abimiz bunların pekçoğunu biliyor ve görüyordur. ama ne yaparsın şimdiki moda budur. ..
"evet zaten o 30000 vatandaşımızın katli de bu dostluğun eseri zaten değil mi ?" şeklinde bir soruyla karşılaşması hÂlinde, söyleyen kişiyi zor durumda birakacak bir önermedir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.