bugün

yok yılbaşı, yok diziler, yok sinema filmleri derken yavaş yavaş bize ait değerlerden uzaklaşmamiz ve geriye, saygisiz, amaçsız, tembel bir toplum olmamız. kapitalizmin boynumiza taktığı tasmayi butun gelirimizi kredi ödeyerek yillarca bir bankaya bağlaması diye uzar gider.
Bize ait olmayan degerler nedir? Yilbasi mi? Cadilar bayrami mi? Nasil gidiyor dostum hahaha seklinde amerikan replikleri mi?

Eskiden amacin proto-turkler ise o donemdeki konar gocer bir turk’un o donemdeki konar gocer bir proto-germen ile pek farki yok. Suanki bati-orta avrupa populasyonunun atasidir germenler.

Asimile olmuyoruz, basa donuyoruz. Olmasi gerektigi gibi. Hidirellez mi turk degeri, kandil kutlamalari mi? Ramazan bayraminda dagitilan seker yerli milli, cadilar bayraminda dagitilan olmaaaz! Zinhar gunah. E ilki de ikincisi gibi sonradan alma, birine he deyip otekine yok demenin anlami ne?
Özellikle 1960-70 yılların türk sineması eski yeşilçam filmlerini izlediğimde günümüzle arada epey fark olduğunu müşahade ediyorum. Konuşmalar tavırlar davranışlar ilişkiler, sanki bambaşka bir hayat.
(baska bi konudan alıntı )yana yana yılbaşı kutlayanların, yilda kac kere abdest alıp namaz kıldığını merak ediyorum. sen 1 sene daha ölüme yaklaşırken cennetten müjdemi geldide kutlama yapıyorsun. ölüyoruz her saniye biraz daha. kendinizi bu şekilde ancak afyonlarsınız ama kabir kapisi açık sizi bekliyor. her an miktarını bilmediğiniz nefesleriniz biterken, kutlama yapmak, evi yanarken dans eden, kutlama yapan, memnun olan adamdan daha beter divaneliktir. hadin gidin gec kaldınız ölmeyeceksiniz ya eglenin biraz.

edit: bide eş dost kutluyoz demişler. pehh?!?!?

edit: islamiyet güneş gibidir. göz yummakla gece olmaz. gözlerini kapatan yalniz kedine gece yapar.

imanda kalbin büyük bir rahatı vardır.