1. 1.
    türk telekom'un tanıtım için anlaştığı tarkan'a tamı tamına 2.5 trilyon ödemesi durumudur. evet yanlış okumadınız iki buçuk trilyon. ayıptır, yazıktır. sadece hakettiği kadar ücret ödenseydi acaba aradaki fark ne kadar olurdu diye düşünmeye sevk eder bu haber insanı.
    (bkz: vay anam vay)
    4 -3 ... bana bebegim de
  2. 2.
    iki buçuk trilyon tl ise pek garipsenmeyecek fakat iki buçuk trilyon ytl ise ohalar denizine yelken açmamız neden olacak haber.
    5 -3 ... vurursa gol olur
  3. 3.
    türk telekomun götümüze soktuğu faturalar sayesinde içinde bulunduğu faaliyettir.
    (bkz: faturama bakıyorum rakamlara inanamıyorum)
    (bkz: turk telekom un para sıçması sorunsalı)
    2 ... speedygonzales
  4. 4.
    yeri gelince kendi işçisine ufacık bir zam yapamayan, haftalarca haklı bir grevi görmezden gelen telekom'un tarkan'a, cem yılmaz'a trilyonlar dökmesinin traji-komik öyküsüdür.

(bkz: kıl oldum abi)
    68 -4 ... kuntoldi
  5. 5.
    ak partinin 'şeriatçı-gerici' parti olduğunun bir kanıtı dahadır bazılarına göre. nitekim telekomu özelleştiren bu 'şeriatçı-gerici' partidir. 'baksanıza demekki bu kadar parayı tarkana verebildiğine göre telekom süper para kazandıran bir yermiş' türü söylemlerin gelişmesine sebep olacak olaydır aynı zamandır.
    1 -4 ... arzuyilmaz
  6. 6.
    az bile verilmiş paradır. tarkanı zerre kadar sevmem ama adamlar öyle karlı bi' alışveriş yaptılar ki satın alırken telekomu para fazla geldi tabi. hem siz ne bekliyordunuz işçilerine zam mı yapsalardı? yok artık daha neler!!
    3 ... kartal penchesi
  7. 7.
    (bkz: hadi iyisin tarkan)
    ... ohrschmerz
  8. 8.
    cem yılmaz'lı reklamlarıyla da, abonelerini sabit telefonla konuşturamadığının göstergesidir. o kadar para harcayacağına, yap indirimlerini, konuşalım, daha çok kazan. "amanııın, tarkan, telekom'u tanıtıyor." diyerek, hepimizin sabit telefonlara koşturacağını sanıyor olmalılar. telefon başındayız efen'im, 6 tane rakamı tuşladık. son tuşa basmak için tarkan'ı bekliyoruz.
    5 ... tepesersemi
  9. 9.
    türk telekomun değil halkın tarkana iki buçuk trilyon ödemiş olması hadisesidir. ulan bende diyorum bu sabit ücretler kime gidiyor.

(bkz: tarkan bir halk starıdır)
    2 ... biko
  10. 10.
    (bkz: anlaşılması zor hareketler)
    ... sucht