1. .
  "türk seçmeni" diyerek tek kalıba koymak biraz basit olur.
  "türk okuyucusu" olarak ele alınabilir mesela, okuduğu gazetenin arka sayfası (futbol değil, güzeli olan sayfa) ilktir onun için.
  "türk izleyicisi" de diyebiliriz ayrıca, seda sayan ın götü, hülya avşarın selülitleri, onun sarkık memesi yada kime verdiğini salakça bir merakla takip eder ekrandan. bbg ler, güzel ve dahi ler kültür fışkırtır türk insanına.

  şimdi, bu kadar "merak" ve "olgunluk" içerisinde olan bir toplum kime verecek? oy'u.

  yine neyzen tevfik gelir akıllara, bazılarına rağmen gerçekleri yansıtır kemal'ci şair.

  türk milleti gariptir,
  her lafı kaldırmaz.
  ibne dersin kızarda,
  sikersin aldırmaz.
  2 -1 ... havari kesar
 2. .
  (bkz: kedi)
  (bkz: ciğer)
  (bkz: mundar)
  (bkz: mundar denilen cigerin kediye dava acmasi)

  not; amaan sktiredin abiiler seçimleri, neredeyse yeni seçim süreci geldi hala konuşuluyor. deniz, güneş, kızgın kumlar, kızlar, nescafe buz, coca cola bırrrrrr...bunlara bakın siz
  ... balyancho
 3. .
  bu halk kadar kişiliksiz bir halk görmedim demenin başka bir versiyonu.
  -1 ... kutt
 4. .
  çıkarcılığıda pek beceremez aslında. seçim öncesi aldığı bir aylık erzak bilmem ne için oyunu satar ama düşünmez 2 ay sonra alacağı tek şey kafasıdır. oyunu satan insan vucudunu satan orospudan kat be kat daha orospudur benim gözümde.
  2 -1 ... jaymz
 5. .
  iddia edenin ruh halini katiyen yaşamak istemediğim hadisedir.

  (bkz: semsiye)
  1 ... dijitalkumsaati
 6. .
  boyle birsey yoktur. cikarci ve ikiyuzlu olmak ancak bu fikre sahip olan cehalette mevcutttur.

  soyle ki:

  ulkesini milletini begenmeme, hor gorme modasiyla ifade adilmis, son derece aptalca bir dusuncedir.

  turkiye'de siyasetin pek iyi durumda olmamasi ve oy atilacak baska parti olmamasi dolayisi ile ortaya cikan tablo ile bu ezik modanin iliskilendirilmesi ile ilgili bir sacmaliktir.

  turkiye ve turk milletini, karsilastirmali olarak diger dunya ulkelerini ve insanlarini, bir nebze bile tanima zahmetine ve becerisine sahip olmayan, son derece ice kapanik, ve bu icten bunalmis, bunalimli bir dusunememezliktir.

  belli bir kisisel soruna sahip olup, bu sorunu sosyal gerceklikler icinde icine sigdiramayan ve sindiremeyen, bilincsiz kitlenin bilincsiz disa vurumudur.
  3 -3 ... kani ronik
 7. .
  (bkz: seçim hezimetinin suçunu millete atmak)
  2 ... kutt
 8. .
  kendisine aşık olmayan kızı, salaklıkla suçlayan çirkin oğlanın teranesi. siyaset sosyologları ne diyor, bu çocuk ne diyor.
  1 -1 ... basroldeki figuran
 9. .
  (bkz: #2045379)
  ... kani ronik
 10. .
  bir hükümet düşünün, ülkedeki akarsuların kullanımını bile özelleştirmeyi düşünsün.

  bir hükümet düşünün, kıbrıs'ı olmayacak bir a.b. hayÂli için üstü kapalı bir şekilde versin. kapı gibi imzÂsı var türkiye'nin, taahüdü var.

  bir hükümet düşünün, başbakanı açıkça laiklik karşıtı, millî görüşcü ve argoya sık başvuruyor.

  bir hükümet düşünün, yolsuzluk her kademesine işlemiş. başbakan oğlu 3 milyon dolara gemicik alıyor, ulaştırma bakanı 20000 dolar getirene kızımızı(telekom'u) veririz diyor. bir başka bakanı "amma komünist ülkeymiş sat sat bitiremedik" diyor.

  bir hükümet düşünün, tekrar seçilmesinden talabani, barzÂni, a.b.d., a.b., mandacı takımı memnun olsun. ülkenin ne kadar düşmanı varsa memnun olsun.

  bir hükümet düşünün, merkesi washington olsun. a.b.d. nin gözümüzün içine baka baka korduğu pkk karşısında sesini çıkaramasın. başbakanı bugün başka yarın başka söylesin. terör tarz değiştirerek gene hortlasın.

  genel profili "aydın" değildir bu ülke halkının. cÂhildir, önemli bir kısmı açtır, oy satar. bir kez daha gördük son seçimlerde.

  karnı doyuyor diye ülkesinin ulusal çıkarlarını elinin tersiyle itmiş, muhtemelen düşünemeyecek kadar bilgisizdir bu tip adamlar. zÂten borsa üyesi ultra zengin ve iş adamları hÂriç, gelir seviyesi yükseldikçe oyların akp'ye gitmediği de istatistiklerin göstergesidir.

  profili olarak doğru önermedir. genellemesi ise elbet yanlış olacaktır.
  1 -2 ... gothic evil