1. .
  muslumanlığın turk'u, yabancısı olmaz diyor ve yolumuza devam ediyoruz.
  (bkz: baslıgın basa kalması) *
  2 -1 ... filozofiq
 2. .
  anadolu'da osmanlı döneminde türklük kendini müslamanlık eş tutmuştur. bu da ulusallaşma döneminde türk burjuvazisinin pazarlarına hakim olamamasına ve sermaye birikiminden uzak kalmasına neden olmuştur. elbette bunun nedeni din değildir, yanlış anlaşılmasın diye bunu belirtmekte fayda var. ama osmanlı'nın toplumsal örgütlenme tarzı bundan uzaktır. bu nedenle türkiye kapitalizminin genel eğilimi türklük ve müslamanlıkla eş tutulmuştur. başka bir neden aramamak gerekiyor. her şey osmanlı'nın örgütlenme biçiminde.
  1 ... kisil
 3. .
  en temiz ve en düzüenli müslümanlıktır. diğer müslüman ülkelere oranla ibadetlerini içlerinde yaşarlar. ama bir diğer taraftanda bazı kesim müslümanlığı saçma sapan şeylere daha çok alet ederler.
  2 ... west
 4. .
  (bkz: show business)
  ... thor
 5. .
  yarısından çoğu şamanizm inanışından kalma olmasına rağmen; islamiyete en çok sahip çıkan müslümanlıktır.

  (bkz: elemtere okuyup kurşun dökmek)
  1 ... in tyler we trust
 6. .
  erkekler için çok güzel ama kadınlar için zor bir müslümanlık türüdür bu.
  mesela müslüman türk bir erkeğin içki içmesi, çapkınlık yapması, sosyal hayatta bol bol bulunması genel toplum algısında gayet olumlu şeylerdir.
  ancak konu kadınlara gelince 2 ucu boklu dere bir kafa karışıklığıyla karşı karşıya bulunuyoruz. nedir bu tartışalım.
  şimdi müslüman bir türk kadınının öncelikle bir karar vermesi yahut çevresi tarafından verdirilmesi gerekiyor. başını kapayacak mı, kapamayacak mı.
  diyelim kapattı. o zaman erkeklerle dolaşması, sevgili yapması genel toplum algısında ''vay hem başını kapıyor, hem orospuluk yapıyor'' tandansında görüşler oluşturuyor. millet hatta görürse kameraya alıp youtube'a falan koyuyor.
  içki içmesi zaten mümkün değil. youtube'da izlenme rekoru kırar.
  ha diyelim kapatmadı. o da zor. bu sefer de her mahalleye giremiyor, dünyanın en inançlı insanı olsa da başı kapalı bir kıza göre daha cilveli muamelesi görüyor toplum tarafından. garip bu türk müslümanlığı vesselam.
  ... greenplastic