bugün

yattara,jaba,tita,nobre,mondragon,aurelio nun türk olmasından *sonra futbol federasyonun 6 yabancı futbolcu hakkı tanımasından dolayı yakında milli takımımızda kontenjanın dolmasına neden olacak durum
olmaması gereken kontenjandır, utanç vericidir.
(bkz: milli takımın 11 yabancıyla maça çıkması)
(bkz: devşirmek)
(bkz: kafası çalışan insan her türlü fırsatı kullanır)
gerekirse 11 ide japon olur ama, kupayı alır. ama bazı geri kafalılar fanatikliği ülke çıkarlarının önüne geçen körler buna karşı çıkar. isterler 11 türk çocuğu aslanlar gibi mücadele edip isviçreye elensin br sürüde ceza alsın. arabesk toplum mutluluğu ister mi?
bütün önemli devlet kurumları* özelleştikten sonra bu durum devede kulak kalır. oranlamaya dökülürse yabancılara satılan vatan toprağından onun yabancı kontenjanının artmasından daha yaralayıcı bir durum değildir.
faryd aly camilo mondragon ve ibrahim yattara daha önce kendi ülke milli takımlarında oynadıkları için şimdilik sıkıntı olmayacak kontenjan.
(bkz: turk milli takımı vs fransa milli takımı)
gerçekten Türk olmak istediği için vatandaşlığa geçen bir oyuncu olursa takıma o oyuncu alınabilir.
Ama takımında daha çok yabancı oyuncu oynasın diye vatandaşlığa geçen biri bu kontenjana dahil edilmemelidir.
Hatırlarsanız Filenin Sultanları'nda da yabancı uyruklu bir oyuncu vardı fakat o Türk* olduğu için kimse sesini çıkarmamıştı.
bu basvurular boyle devam ederse turk milli takımına koyulması gereken kontenjandır. bundan da ote devsirme turk kontenjanı yetmediginde kontenjan acmak adına yapılacak hamleler ne olacaktır? muhtemelen tarhana corbası, cayda cıra, dolma, uzun essek, donla denize girmek gibi halis mulis turk gelenekleri devsirmelere ogretilecek, "bu senden benden daha turk abi bunu devsirmeden saymayalım" denecekir. yani turkluk katsayısı arttırılacaktır. bu da boyle bir cozumdur..

(bkz: ettirgen fiilin milli takıma yansımaları)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.