bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. ?.
    başlıcası ezbere dayalı öğretimdir * bunun değişirilmesi için ise en başta üniversitede yetişen öğretmenlerin sorgulamadan ve ezbere öğrenmelerini engelleyecek bir müfredatın geliştirmesi şarttır. öğretmen eksikliği ve buna rağmen açıkta bekleyen öğretmenlerin olması ise bir diğer sorundur..bu sorunlar uzar gider..
    1 ... narf
  2. ?.
    disiplin
    1 -1 ... migfer
  3. ?.
    bundan 10 yıl önce sorsanız ezbere eğitim, kaynak aktarılmaması, vasıfsız yöneticiler derdim fakat bugün bu durum daha vahim.

türk ilköğretim okulları kadrolaştırılmıştır 1 gecede binlerce müdür değiştirilmiş yerlerine cemiyetlerle bağlantısı olanlar, milli görüşlüler ve imam hatip mezunları getirilmiştir.
    ülkedeki dershane sayısı 5 yılda 900'lerde 4000 binlere çıktı.
    dershaneler ve devlet yanlızca kendi görüşünde olan öğretmenlerin atamalarını yapmıştır. bugün bana fem dershanelerine gitmiş, cemiyette katılmış ve onların yurtlarında kalıp görüşlerini paylaşmış 1 tane açıkta öğretmen gösteremezsiniz!
    3 -1 ... ayvirsin
  4. ?.
    *bilimin evrensel olduğu gerçeğinin rafa kaldırılıarak her türlü bilimin millileştirme politikası.

*ezberci ve yaratıcılığı öldüren bir sistem.

*dünyadan haberi olmayan, toplumsal sorunlara duyarsız koyunlar yetiştirme politikası. övünülen gençlik bu.

*özelleştirmelere destek verilerek temel ve ücretsiz bir hak olan eğitimin bir endüstri haline getirilmesi.

*türkçe ve matematikten başka resim, beden eğitimi gibi derslere önem vermemek. bunun sonucunda da kültürsüz, sanattan uzak, dar görüşlü ve fiziksel olarak yetersiz insanlar yetiştirmek.

*öğretmenlik gibi bir mesleğe saygı göstermeyen ve öğretmenlerini süründüren, başka işler bulmaya zorlayan bir sistem.

*ne kadar eğitimsiz olurlarsa o kadar az itiraz ederler, o kadar çok uyurlar politikası...

*ilkokuldan beri yapılan yüzlerce saçma sınav. bu sınavlarda yüzbinlerce öğrencinin sıfır alması.

*yapılan sınavların sonuçlarının yanlış hesaplanması, öğrencilerin kaza eseri bi yerlere girmeleri. yani kiminin hakkından fazla, kiminin de az alması. bunun üstüne de bakan beyefendinin istifa etmemesi.

eğitimine, sistemine gurban olurum türkiyem.
    1 ... filleri kurtaran adam
  5. ?.
    nitelikli öğretmen yok denecek kadar azdır!

niteliksiz adamın yetitirdiği öğrenciden ne bekliyorsunuz ki?
    1 ... steril mikrop
  6. 1.
    kesinlikle ÖĞRETMEN sayısının az olması. öğretmenim diye geçinenlerle yetinmeye çalışan bir eğiim sisteminin içinde olmak gerçekten acı.
    1 ... maske
  7. 2.
    Eğitimcilerin insanları eğiterek onların hayatına ışık tuttuklatını tam olarak kavarayamaması sonucu; tam manasıyla yetişmemiş, kendine güveni olmayan bireyler yetişmesi ve toplumda bilinçsiz, duyarsız,insana saygısı olmayan bireyler yetişmesidir....
    1 ... veterinary38
  8. 3.
    öğrencileri onyüzbin kere sınava sokup, öğretmenleri ayda yılda bir denetleyen müfettişlere havale etmek. böylece bilmediği bir şey sorunca "ay ne bilyim ben, üniversiteyi bitireli kaç yıl oldu" gibi abuk bir cevap alabiiliyoruz öğretmenlerimizden. öğretmenlerin de belirli periyorlarla branş sınavlarına sokulması gerekir, sınavı geçemeyenler yer değiştirme ya da mesleğe son verilme gibi sonuçlar alsındır. biz össyi geçemezsek hayatımız kayıyor, onların da canı yansın. hem işlerini daha iyi yaparlar hem de kovulan enstitü öğretmenlerinin yerini üniversite mezunu öğretmenler alır.
    ... headacheda
  9. 4.
    (bkz: türkiye deki eğitim sistemi) *
    ... istanbul icin efkar vakti
  10. 5.
    mini eteğin altına jartiyel giyip öğrencilerin sebebi olan ingilizce öğretmenleri.
    -1 ... reich