1. 1.
  anket yapilmasina gerek olmadan dogruluguna inanilmasi gereken gercektir. ama ne yaziktir ki, kurtulus savasini türbanci vahdettinler degilde, ileri görüslü mustafa kemaller kazanmistir. ne tuhaf bir celiski.
  edit1): birincisi türbanla basörtüsünü karistirmayalim. hepimizin anasi, ninesi basörtülü sayilir. türban dini temsil etmez, o kisinin kendi tercihidir ve her tercih her yerde yasal olmak zorunda degildir. elhamdülillah bende müslümanim
  edit2): mustafa kemal e dil uzatanlarin dininden süphe ederim.
  13 -11 ... antepli
 2. 2.
  türban türban türban..şartlı refleks olarak bi günde bin kere türban diyen bi adam , zaten türbanlı olsa da olmasa da , türban lafını refleks olarak omuriliğine yazar..nedir bu kadar türban türban? yapmayın arkadaşım , yapmayın rica ederim..atatürk vs türban gibi bi yarışmamsı olaya girip de , tam da istediklerini atatürkü dinsiz gibi göstermelerine imkan vermeyin!
  5 -1 ... hefeweizen
 3. 3.
  (bkz: türk halkının çoğunun akp yi istemesi)
  ... maskot
 4. 4.
  türbanlıları gerici ilan edenlerin inanmakta zorlanacağı gerçek. ileri görüşlü mustafa kemallerin cephesine mermi taşıyan anaların her biri örtülüydü. o analar evlatlarını kına yakarak yolladı cepheye devletime, milletime kurban edeceğim diyerek. tabi hoş bunlar size göre hurafe ya neyse. ne sanıyordunuz? cepheye döpiyesle gidildiğini mi?

  editto:sen giy canım büstiyerini ben geliyorum arkandan cepheye.
  11 -10 ... yavuzum
 5. 5.
  anayasanın değiştirilmesiyle çözüme kavuşacağına inandığım meseledir. o zaman birilerine kapak olacaktır illa ki.
  3 -3 ... aequitas
 6. 6.
  yıllardır aynı sorun,ben görmekten sıkıldım millet tartışmaktan bıkmadı.
  (bkz: yeter artık kendinizede banada bi çay koyun gelin)
  2 ... tutamadim kacirdim
 7. 7.
  - o türbanı istiyorum canan! atılacak o türban
  + napacaksın bey, duruyo işte ne güzel
  - ver, atmazsan attırmasını bilirim ben...
  2 -1 ... ask
 8. 8.
  aziz nesin in %100 haklı olduğunun tapu gibi kanıtıdır. üstüne söze gerek yoktur , bu millete az bile bunlar.
  13 -8 ... pink_floyd
 9. 9.
  mevzubahis partinin ve türban destekçilerinin azınlıklardan oluştuğu bilindiğinden (bkz: akp nin bingölde %80 oy alması) (bkz: hayko cepki nin akp ye oy atması) yanlış olan önermedir.

  bu ülkenin karışmasını isteyenler üniversitelerde karışıklık çıkmasını istemekte, bu ülkenin ve cumhuriyetin yok olmasını isteyenler tarafından türban desteklenmektedir.

  80 öncesine bakıldığı zaman dinciler, sosyalistler ve anarşistlerin ortak hareketlerinin akıllara gelmesi gerekir.

  türklük; ne mutlu türküm diyene lafıyla kısıtlı olduğundan ve bu tipler türk değil; müslüman ve dünya insanı olduğundan, yani türk olmadığından önerme kendi kendini çürütmektedir.

  işte tam bu noktada atanın söylevlerine daha bir dikkat etmek gerekir;

  bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hiyanet içinde bulunabilirler. hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, mustevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. millet, fakr u zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

  ey türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! muhtac oldugun kudret damarlarindaki asil kanda mevcuttur!
  5 -3 ... luke skywalker
 10. 10.
  kesin bir yargı değildir. çünkü anket yapımnın ve değerlendirmenin kurallarını biliyorsak her anketlerde sonuçların hata paylarının olacağını kabul etmemiz gerekir. anketi enine boyuna irdelikten sonra yani seçilen araştırma guruplarının eşit dağılımı her yönden cinsiyet,meslek,yaş,medeni durum,dini durumları vs vs. o zaman kesin yargıya varılacak sonuçtur.şimdi de gelelim doğruluğuna ya da yanlışlığına. burda ise demokrasinin ikilemi durumdan bahsedebiliriz. demokrasinin ikileminden kasıt çoğunluk tarafından istenilen herşeyin demokratik olduğudur/olmadığıdır. çok klişe bir örnek hitler demokrasiyi kullanarak iktidarı almış, yine demokrasiyi kullanarak onu çöpe atmıştır. yani çoğunluğun istediği herşey makbul değildir. yani demokratik olmayabilir ki biz buna demokrasinin ikilemi diyebilirz.
  2 -1 ... mamma mia