1. ?.
  aptallık olarak nitelendirilmeleri acaba akp'ye oy vermeleri mi?

  yoksa

  yıllarca seçim vaadlerinde hiçbir değişiklik yapmamış partilerin yine aynı kısır döngüde devam eden, mazot, fındık, sıfır açlık, öss, dışa bağımlılık vb. yalanlarına inanmamaları mı?

  ya da bu bir çelişki mi?

  öyle ya senin dert yandığın konulara çözüm üretecek insanlara oy vermemek yani onlara inanmamak aptallık olmasa gerek...

  hangimiz aptal?

  %47 ?

  %23 ?

  %10 ?

  yoksa bir aptal aramaktan vazgeçip, ülke'nin başarı seviyesini üst düzeye getirebilecek yeni liderler aramamak mı aptallık?

  o değil de sizle aynı görüşü savunmayanlara aptal demek demokrasının bir gereği mi?

  (bkz: siyasi partiler/#1830219)
  10 -2 ... fatal
 2. ?.
  (#1991560 )
  (bkz: daha da bir sey demiyorum)
  ... seydikoylu
 3. ?.
  sadece zenginlere hitab eden bir sol partinin taraftarlarının evet diye cevapladığı soru.
  3 -5 ... basroldeki figuran
 4. ?.
  dünya'da olup biten hiç birşeyden zerre kadar haberi olmadan, neyi neden yaptığını bilmeden, "iş vermiyorlar ama sadaka veriyorlar" diyerek, 5 yılda 20 milyon zam almayı, kanlar içinde çocukları, toprağının satılmasını içine sindirerek yaşayan ve "bu yaşama devam etmek isteyen" kişilere aptal kelimesi hakaret değil iltifattır.
  5 -4 ... fashiondesigner
 5. 1.
  demokrasilerde isleyisin temel ögesi olan , daha demokrat olma adına önemli rol oynayan , uygar ülkelerde her vatandasin en az birisine üye olduğu stk (sivil toplum kurulusları) na üye olmadan sadece (en iyi ihtimalle) 5 yılda bir oy vermekle demokrasiye katıldığını sanan türk halkına sorulması gereken sorudur.
  ... sechkean
 6. 2.
  türk halkı herzaman yaptığını yapıp yine güce, güçlüye tapmıştır. seçim yardımını bir lütüf olarak algılamış, tuttuğu takıma devlet destekli futbolcu alımını önemsenme olarak değerlendirmiştir. sermaye yine galip gelmiştir. abd nin işaret ettiği parti, basını ve sanayi kuruluşlarını arkasına alan parti yine iktidar olmuştur. tabi fatura yine halka kesilecektir. memleketimizin doğusundan gelen cenazeler devam ettiğinde ve yarın irana askeri müdehaleler gerektiğinde mehmetciğin tabutununa sarılıp ta ağlayan anneye bir çift lafım olacaktır...
  2 -2 ... tavushavasi
 7. 3.
  (bkz: evet) malesef.. Atatürk'ün "Türk Milleti Zekidir!" tezi, bu seçimde %47 oranında çürüdü..
  4 -4 ... hamdullah lannister
 8. 4.
  Türkiye'nin yarısı merinos.
  Merinos sevdalısı.
  Allah Allah.
  ... normalinsan
 9. 5.
  akıllanmazsa bu halk bugün 47 olan yüzdelik oran yerine bir sonraki seçimlerde aziz nesinin yüzde 60 ını somut olarak göreceğiz.
  3 -1 ... danixadem
 10. 6.
  seçim sonuçlarına bakacak olursak en azından aptal değil ama duyarsız, çaresiz ya da artık yalama olmuş bir tepkisiz olduğu ortadadır.

  sadece dolar milyarderlerinin işine yarayacak olan bir piyasa istikrarı yüzünden, büyük yolsuzluklara, şaibelere, siyasi kadrolaşmaya, hakarete, dalaverelere imza atan partiyi yeniden tek başına iktidar yapmak tamamen sapıklıktır.
  2 -1 ... krmyrdsn