1. 1.
  Genelde bu kadınlar "kötü" kadındır. Şehvet, para, lüks, kumar hatta seks düşkünü olurlar. Genelde "iyi" kadını ya da "hedeflenen" adamı altetmek ya da avlamak için kafalarından bin bir türlü tilki dönmektedir. Sigarayı bu kadar özendirerek ve haklı olarak kullanan başka bir karakter türü yoktur türk filmlerinde. Genelde uzun elbise giyerler, boğazda yalıda otururlar, iğrenç araba kullanırlar (bu yüzden genelde film sonunda kaza yapıp geberirler), mutlaka sahtekar ve tehlikeli bir "pis adam" vardır tanıdıkları, bu adam ya iyi kadını kandırır tecavüz eder ya da şantaj felan yapar. şiveleri konuşma tripleri de farklıdır bu sigara içen sarışın kötü kadınların, "o köylü dilberine çok yüz veroysun necat, ilişkimiz bu cahil kadın yözunden bozuldu, yarınlarımızda bedbaht olmamamız için, seni o dilberle görüşmekten men ederim, reca ederim saygı gosterrr bu dusunceme" felan derler. ilginçtir bu tipler, komiktir aynı zamanda.
  4 ... valmontt
 2. 2.
  bu kadınları genellikle suzan avcı oynar,ve genelde filmde birbirini seven ama kavuşamayan başrol oyuncuları,ona, yaptığı kötülüklerin hesabını sorunca eline upuzun kocaman sigarasını alır ve...

  - ahhh haaaaa haaaaa haaaaa şeklinde şuh kadın kahkaları atar ve başrol oyuncusunu odadan kovar..

  bu sahnenin sonunda başroldeki iyi ve mutsuz kız koşarak yukarıya yatak odasına çıkar ve kendini yatağa bodoslama atarak yüzüstü yatar ve haykırarak ağlar..
  1 ... novakatinamite
 3. 3.
  türk filmlerinin olmazsa olmaz kadınlarıdır.fettan, zengin ve çirkinlerdir.*
  1 ... rojber
 4. 4.
  sarışın olduğu yetmiyormuş gibi üstüne üstlük bir de sigara da içen, haliyle de kötü kadın damgası yemesi kaçınılmaz olan kadın tiplemesidir.

  türk filmlerindeki masum, iyi aile kızı tiplemeleri ne kadar gerçekten uzak ise bunlar da bi o kadar gerçek dışıdırlar. bu sarışın ve sigara içen kadın sosyete ise mutlaka yanında bir köpeği de vardır. lale belkıs bu tip rollerin unutulmaz ve son derece başarılı oyuncusudur. oynadığı her filmde oyunculuğu ile, bön bön bakan, ağız dudak büzen iyi kıza fark atar.
  ... telashe
 5. 5.
  kötü kadın..
  ... balta
 6. 6.
  kenan kalav'ın partneri olma ihtimali yüksek kadınlardır.
  ... chucklet
 7. 7.
  sigara esrarlı ise t. coşkun veya n. alço partneri de olabilirler.
  ... sıpa
 8. 8.
  kendisini genelde sevtap parman canlandırır, nuri alço götürür. bi de bu karı emrahla aynı filmde ise anasını ablasını sevgilisini kötü yola düşürür emrah ın.
  1 ... isildur
 9. 9.
  fakir namuslu iyi ve güzel huylu kız için, başrol erkeği tarafından boynuz yer genelde.
  2 ... e fe
 10. 10.
  bu kadınlar genelde sarı saçlı olduğu gibi hep kırmızı ojelidir. illaki yüzlerinin bir tarafında bir ben vardır. bunlar hep filmin başrol oyuncusunun eski sevgilisi olup masum bir kumral yüzünden terkedilen kadınlardır.bunu kaldıramazlar ve hain planlar kurup amacına ulaşırlar. filmin sonuna kadar masum kumral ağlak kumral olup çıkar. ama türk filmlerinin öğretisi olarak iyiler hep kazanır. sonuçta sarı saçlı kötü kadının sarı saçlı kötü üstüne üstlük motor kadın olduğu anlaşılır.
  2 ... birgarip