1. 1.
  balkanlardan cin seddine kadar uzanan, büyük bir coğrafyaya yayılmış türk devletleri birleştiğinde, dünya siyaseti ve ekonomisinde olabilecek değişikliklerdir.
  1 ... pilotmont
 2. 2.
  bizim türk devleti olarak nitelendirdiğimiz çoğu devlet kendisini türk olarak kabul etmediği için gerçekleşmesi çok zor ayrıca da lüzumsuz bir olaydır.
  (bkz: pantürkizm)
  5 -4 ... yasak merve
 3. 3.
  kesin başkenti ankara olurdu ama; yinede rasyonel düşünürsek, al birini vur ötekine.
  2 ... maksat muhabbet
 4. 4.
  BiN YILLARDIR KENDi KENDiLERiNi YOK EDEN. BAŞA GEÇMEK iÇiN KARDEŞLERi BOĞDURAN BiR MiLLETiN TEK YÜREK OLMASI MÜMKÜN OLAMAYACAĞINDAN ULAN NOLURDU DAN ÖTEYE GiDEMEYECEK DÜŞÜNCEDiR.
  HA ZORDA KALINCA HER PARMAK BiRLEŞiP YUMRUK OLUR AMA, ZATEN BUNU BEN BiLiYORSAM DiĞER DEVLETLER HAYDi HAYDi BiLiR. ÖLDÜRMEZ AMA, SÜRÜNDÜRÜR.
  BiR TÜRK GELiP DE DERSE Ki, KARDEŞLERiM BiZi SiTiYORLAR ÖYLE BiR BiRLiK KURALIM Ki, AB ABD ZART ZURT BiZE FiSKE VURAMASIN. iŞTE O ZMAAN BELKi iMANA GELiP, ORTAK KARARLAR ALAN, EKONOMiK BAKIMDAN DIŞARI BAĞIMSIZ OLAN BiR BiRLiK OLABiLiR... AMAN YA HiKAYE... OLMAZ ÖYLE BiR ŞEY...
  2 ... karga
 5. 5.
  büyük bir gücün ortaya çıkacağı kesindir.

  150-200 milyonluk bir nufus
  600-700 milyar dolarlık bir ekonomi
  4 milyon kişilik bir ordu

  en önemliside kendi kendine yeterli enerji kaynaklarına sahip olmasıdır.

  bu varsayıma pantürkist bir yaklaşım etiketi yapıştırmak pek doğru değildir. ab benzeri ekonomik ve siyasi bir güç oluşturma acısından bakmalıdır.

  türk milleti osmanlı döneminde ekonomik olmayan hayalci yaklaşımlardan yeterince kayba uğramıştır.
  2 -2 ... pilotmont
 6. 6.
  (bkz: sömürge)*
  1 -1 ... bl
 7. 7.
  avrupa birleşince medeniyet diyerek kıçı başı açık kucaklardan kucaklara atlama heveslisi kişilerin, efendim böyle birşey olursa faşizm olur yorumları yapabilecekleri fikirdir.
  3 ... kara hilal
 8. 8.
  yalan.
  -3 ... pink_floyd
 9. 9.
  (bkz: enver paşa)
  ... venividivici
 10. 10.
  olmuyacak durum..hem olsa ne olacak daha cok kavga olacak daha cok gurultu olacak suan insan gucu desen bizde var guc desen var ordu desen var hani suan birsey olmuyor biz birbirimizi suan daha yiyoruz bide azeri gurcu turkler gelse ne olacak dusunun.
  1 -1 ... scurtel