bugün

dolmabahçe'de farkı kapatıyordur.
atatürk hakkında çok sayıda bilgiye sahip olduklarından ya da okullarında hiç öğretilmediğinden dolayıdır.
atatürk'ü tanımadıklarından dolayıdır.
anıtkabir'in istanbul'da olmamasından kaynaklı olabilir. ancak; ankara'ya gelen turistleri anıtkabir' i ziyaret ederken görebilirsiniz sıklıkla.
http://haber.gazetevatan....iklanmiyor/445700/4/Haber

ziyaretçi saysı tsk nin, sitesinde her gün açıklanırdı şimdi kaldırılmış içinde, turist bölümü de vardı.
hayır efendim yalan, turistlerin ilgisi de mevcuttu, anıtkabir ziyaretinde gibi.

yanlış önermedir.
sebebi her birinin en az iki asırlık olmasıdır. tam 469 yıl osmanlı imparatorluğana başkentlik yapmış uluslararası bir şehrin daha 100 yılını çıkarmayan bir yapıya galip geleceği yadırganmamalıdır, gayet olağandır yani. hem o yapıların çoğu dünya kültür miras listesinde. gerçeği konuşmak gerekirse anıtkabirin bir orjinalitesi yoktur. gerçekleri mısır piramitlerindedir. madem turizm konuşuyoruz bunları da bilin gençler...
anıtkabirin maddi değersizliği manevi değerini gölgelediği içindir.başka açıklaması yok.
bunun düşük zekayla açılmış bir troll başlığı olmadığını farzedersek ; tarihi mekanları ziyaret etmek varken neden atatürk'ün kabrine gitsinler? atatürk bizim için önemli bir lider ama turistler için hiç anlam ifade etmez diye düşünüyorum. hem bu atatürk'ü putlaştırma, bir süper kahramanmış gözüyle bakma olayı nedir ? o da bizim gibi bir insandı şunu bir anlayamadınız.
kuyruk acılarından ötürü olabilir. sonuçta osmanlının 'turistlere' açtığı toprakları, mustafa kemal ve silah arkadaşları güç bela geri almıştır. ne yapacaklardı olum 'ay bizi ne güzel defettin bu topraklardan, allah rahmet eylesin.' mi diyeceklerdi yani, nasıl bir kafa bu?
nereye giderlerse gitsinler hacı siktir et ya yeter ki gelsinler artık utanmasak turistlere de cemaat el attı diyeceğiz.
Atatürk adamların yapmak istediği şeyleri yaptırmamış, ülkeyi düşmanların elinden kurtarmıştır. Atatürk türkler için övünç kaynağı ve örnek alınması gereken bir insandır ancak yabancılar için kıskanılan ve çekilemeyen bir dahidir. Sevmedikleri bir insanın mezarını neden ziyaret etsinler ki
"sen yurtdışına gidince eski başkaların mezarlarını mı geziyorsun, o ülkenin tarihi, turistik, antik yerlerini geziyorsun amk" diye cevaplanacak pozisyon.
tamamen duygusal olan durum. bizim hissettiğimiz gibi hissedebilir mi yabancı birisi. 73 yıl önce ölen birisi için ağlayabilir mi?
bazıları da cağaloğlu hamamını ve tokatlı tellak kel rıza yı tercih ediyor, nidek gardaş?
bazıları da, efendi yerine piçi tercih ediyor napalım karındaş.
anıtkabir en nihayetinde turizme katkı sağlaması amacıyla inşa edilmemiştir, aksini düşünen yunanistan'a gitse demek ki akropolis'e gitmek yerine venizelosun türbesine mum dikmek isteyecek.

dindar nesil beni güldürüyor.
atatürk ün başarısız kimse tarafından tanınmayan bir aadm olduğunu gösterir.

harbi lan. turist geliyo anıtkabir e gitmiyo olaya bak. gözümü açmış gerçekleri yüzüme tokat gibi vurmuş başlıktır bu. titredim ve kendime geldim adeta.

yersen.
istanbul'da görülen yüzlerce müslüman arap turistin kabe dururken koşarak laik Türkiye'ye gelmelerini andıran tercihtir.

Her şeyin yeri ve maksadı vardır. Ayırt edemiyorsan beynin fındık kadardır.