bugün

2008'in yazında izmir-kuşadası-efes gezisinde turistlerin mini minnacık bebekle gezdiklerini görünce 'yavv şunlara bak, ne cesaret.. sıcak dememişler, yaz dememişler, yurtdışı dememişler... bebekle tatile gelmişler. bebeğim var diye gezmelerinden taviz vermiyorlar ne güsel' diye içimden geçirdim. neyse 2009'un nisan ayında kızım dünyaya geldi. nasıl akıllı uslu bir bebek anlatamam.. tüm gece neredeyse hiç uyanmıyor belki acıkmıştır diye ben gece kalkıp karnını doyuruyorum, sessiz sakin... mutlu bir bebek kısaca... yaz geldi.. temmuzun sonlar... 3,5 aylık oldu benim kız... 'benim turistlerden ne eksiğim var' diye düşünüp minik bebeğimle karadeniz-karaburun'a oradan Zonguldak'a oradan çankırı-ılgaz dağına gittik. karadenizin haşin ve rüzgarlı denizinde minik bebekle sahile gitmeyi geç neredeyse dışarı çıkamadık.. zaten yolda araba arıza yaptı...3,5 yaşında küçük bir çocuk, kucağımda bebek...karadeniz ormanlarının içinde yardım bekledik...ılgaz dağının dondurucu soğunu ne siz sorun ne ben söyleyeyim...* tatil dönüşünde benim akıllı uslu kızımdan eser kalmamıştı... ağlamalar, sızlamalar, huzursuzluk.... 8. aya kadar devam eden bir çile başladı... uzun lafın kısası...sakın turistlere özenip bebekle tatile çıkmayın...