1. 1.
  sehirler arasi otobuslerin ihtiyac giderme amacli mola verdikleri yere, mekan sahipleri tarafindan verilen janjanli isim.

  hep merak etmisimdir bu mekanlarin sahipleri oraya mecburi giden kisileri mi aptal saniyor, yoksa kendileri mi aptal. ulan hadi o sikko mekana 'tesis' dediniz, bari basina 'turistik' eklemeyin esek herifler.
  2 ... kopush
 2. 2.
  yüzde 99'unun tuvaletlerini bok götüren tesislerdir.
  1 ... kaynima kaydim
 3. 3.
  hedef kitlesi ic turizm esasli olan hizmet sektoru insaasi.
  ... chabert
 4. 4.
  yerel turistlerin, gidecekleri yere ulasmalari esnasinda yiyecek, icecek ve tuvalet ihtiyaclarinin karsilanmasi icin hazirlanmis, bazi teknolojik yerlerde kablosuz internet baglantisi ve dinlenmek icin koltuklarin da oldugu binalar butunu. *
  ... bir bucuk iskender yaninda light kola
 5. 5.
  sıçarken yedi karanfil'in eserlerini duyabileceğimiz yer.

  (bkz: unchained melody eşliğinde işemek)
  ... edit akbayram
 6. 6.
  şehirler arası otobüslerin uğrak noktalarından birisi ise şayet, adı x dinlenme tesisi dahi olsa, şekil itibari ile bu otobüslerin taşıdığı insanlar turist kabul edildiğinden ister istemez "turistik" sıfatını almaya hak kazanmışlardır. turistin tanım(lar)ı gereği bu insanların çoğu (hatta büyük çoğunluğu) turist kabul edildiğinden, dinlenme tesisi otomatik olarak turistik vazifesi görmektedir. onun için isimlerinin önündeki "turistik" sıfatı gayet doğal ve hakedilen kavramdır. ha gerekli midir? hakkını vermişler midir o turistik kelimesinin? sorgulanabilecek şeylerdir.
  ... live forever