bugün

Asla gelmezdim. Hatta haritada üzerine kırmızı kalem ile x işareti koyardım.

Bu ülkeye gelen turistlerin kafasını yaşamak istiyorum gerçekten.
gelmezdim. kurtler ve araplar istedikleri zaman kendilerini havaya ucuruyorlar zaten. macera arayan gelsin.
Ben Sultanahmet'te patlama olduğundan beri 100mt yakınına yaklaşamıyorum, turist olsam Türkiye'nin yakınına bile yaklaşmazdım, gelen turistler de geri zekalıdır, evet.
gelmek pek mantıklı olmazdı evet ama sonuçta son aylarda belçika, fransa ve amerika da da saldırılar oldu. bu şerefsizlerin nerede ne yapacağı belli olmuyor sonuçta.
Macera aramadığımdan gelmezdim canım kıymetli.
Evet oyu kullandığım anket.

Otele giderim. Çomar yok. Çomarın erişemeyeceği çoğu şey benim hizmetime sunulmuş. Avrupa'dan geliyorsam param 10 katı kadar değerli. Bin avro bozdur 10 bin lira. Ee tatil bölgeleri de güzel. Neden gelmeyeyim ki
doğu avrupalıysam evet

değilsem hayır.
gelirdim. ama corana olmayan bir zamanda.
emekliliğim gelmiş bir futbolcuysam keriz silkelemek için gelirdim.
Yurt dışında yaşayan, tatillerini başka ülkelerde geçiren biri olarak söyleyeyim.
Türkiye'nin artıları :
Gittiğin bölgede gezip dolaşacak yerler olması,
Otellerin kaliteli ve ucuz olması
Şahsen benim için özlediğim yemekleri yiyip, ana dilimde konuşabilecek olmam

En büyük eksisi Bombok bir denizi olması. Bir ton para harcayıp bodruma gidiyorsun, su buzhane gibi. Soğuktan ayağımı sokamıyorum. Diğer yerlerde ya çakıllı, yada pis. Türkiye'nin denizi bir mısırın, bir tunusun VS. Deniziyle karşılaştırılamaz bile.
Sonuç olarak Türkiyede tatil gerçekten ucuz. Ama ben 5 yıldızlı otele gider, denizime girer, 24 saat sınırsız karnımı doyururum, otelden çıkmam diyorsan, mısır, Tunus VS. Benim tercihim.
Vatandaşı olmadığın ama kendi vatandasindan daha iyi muamele göreceğim bir yere tabiki gelirdim.
turist olma kararını verdilerse çok bir alternatif yok zaten. şurda salgın döneminde abd'lilerin kendi hazırladıkları, abd'den turist kabul eden ülkelerin haritası var. kırmızılar turist kabul etmiyor. sarılar koşullu kabul ediyor (karantina, vs). yeşiller sorgusuz sualsiz turist kabul eden "ülkeyi mikroba bula, yeter ki bize dolar getir" ülkecikleri.
görsel
(bkz: akp nin türk insanını eşek hesabına alması)
Görgüsüz araplarla tatil yapmak istemediğim için hayır.
en kötü ihtimalle türkiye ye gelirdim. hele ki aşı da yaptıramadıysam başka gidecek yer mi var?
Tabi ki gelirdim. O kadar güzel doğası, tarihi eserleri var. Türk olarak gezemiyoruz. Eğer turist olacaksam param da var demektir. Her türlü gelirim ama gidip de öyle Rus kaynayan otellere kapanmam. Çanakkale Bozcaada, asos, Nevşehir, Karadeniz, doğu her yeri gezerim.
Ülkeler kendi içine kapanıyor artık yavaş yavaş. tatil Kimsenin umrunda falan değil son bir yıldır. insanlar önce sağlığının ve ekmeğinin derdine düşmüş durumda tüm dünyada. Bitti gitti o eski günler.

(bkz: küresel resesyon)
Gelmem taksici den başlayıp en son yine taksicinin bitireceği esnaf sikmesini hiç kaldıramam kusura bakmayın.
Dünyanın en çok turist çeken ülkelerin daima ilk 10nunda,
Avrupa’da daima ilk 5 içinde olan ülkedir türkiye.

Ama işte, malum geri zekalı yobazlar sırf muhalefetlik olsun diye buna bile çamur atarlar.

Sizin siyasetinize leylekler soksun amk yobaz kafaları.
Hep geliyorum zaten. Pcr testi, hızlı test ve 15 günlük karantina bile engel olamadı.

(bkz: Cennet vatan).
Hollanda'da yaşayıp, euro kazanıyor olsam niye gelmeyeyim? Şahsıma oy bile verirdim. Sayesinde euro olmuş 10 lira..

Gelir hollandalıların bizi ne kadar gısgandıklarını anlatırdım etrafımdaki avellere... Aralarından sevdiklerim varsa önlerine üç beş bin euro atardım ki gri pasaport çıkartıp, gelsinler Hollanda'ya.

Gülmeyin, hac sevabı kadar sevabı vardır. Çok dua ederler. Memlekete yük olacaklarına elin gavuruna yük olsunlar.
br konyalıyı bir çorumluyu bir trabzortluyu görmek için mutlaka gelirdim.