bugün

dağın tepesinde konuşlanan, ingilizce ogretimi kaliteli canim okulum
ttal olarak bilinen lisedir. telefon numarası 549 04 01 olup, yer olarak bademli'dedir.

resmi sitesi;

http://www.ttal.k12.tr/
turhan tayan anadolu lisesi

1996 yılında dönemin inatçı ve bi o kadar eğitim perver velilerinin baskılarıyla bursaya kazandırılmıs en son anadolu lisesi.. ilk 3 yılı şükrü sankaya anadolu lisesinin bünyesinde iki okul kardeslik içinde geçirdikten sonra turhan tayan anadolu lisesi sonraki senesini ovaakçada gecirmiştir ve 5. senesinde şuanki bademlide olan kendi binasında geçmiştir...Okulumuzun alanı 12000 m2 olup, 900 m2 tabanlı iki bitişik bloktan oluşan zemin + 3 kat yerleşim alanlıdır. Bu alan içerisinde; iki laboratuar, bir kütüphane, bir bilgisayar laboratuarı ve 23 derslik vardır....Kim ne derse desin hayatımın en guzel zamanlarının gectiği ve gel yeniden oku deseler kosarak gideceğim bir okuldur....
hatırlandığında ve orda geçen zamanların geri gelmeyeceği anlaşıldığında 2002 mezunlarının tümünün kalbinde yara açan 4 harflik bişey..
okula alınan 2. grup öğrencinin içindeydim , şükrü şankaya , ovaakça gezdik durduk , orta 3 te ayrıldım bu güzel mekandan , çok iyi ingilizce öğreten hocaları vardı nagehan solmaz , melek hanım gibi , bunların yanında mustafa bostancı ve ali zeki özcan gibi iki varlığada ev sahipliği yapardı. Ayrıca Serdar Tunçok tu sanırım ezginin babası olan müdür yardımcısı çok sağlam tokat atardı .
hayatımın dort yılını curutse de sevdıgım ama mezun olmaktan buyuk mutluluk duydugum lisem.cok garıp bi okuldur.ozellıkle dagın tepesinde olması kar yagınca koskocaman bayırları ıhlayarak yurumemiz aynı donemde okudugum ınsanların okulun balıklarını zehirlemesi ve okulu yakmaya calışmaları ilginc ayrıntılardır.sevgili ogretmenlerimizden veysel hocayı da unutmamak lazım.ne cektirdi bee
bu sene itibariyle bana kırmızı kurdelalı diplomamla yol veren, son yıllarda üniversiteye öğrenci yerleştirmede oldukça atılım yapan, çok iyi basket takımını bünyesinde bulunduran(artık o takım dağıldı), 4 senemi geçirdiğim ve bundan hiçbir pişmanlık duymadığım için içimde bir pişmanlık duyduran eğitim yuvası.
en başlarda çok uzakta diye yüz çevirlen, zaman geçtikçe kendine bağlayan yegane okulum. orası baska bir cumhuriyettir. herkesden uzak kendi halinde. etrafı ormanla çevrili olduğu için kız arkadaşınızla gidip takılabilirsiniz. içki, alkol, kağıt gibi minimum aktivitelerinizi gerçekleştirme olanakları sunuyor. ingilizce eğitimi gerçekten fevkalade. ''ben çalışcam universiteye gircem'' diyenler için dört dörtlük bir okul.''ben gezicem eğlenicem boşver'' öss yi diyenlerdenseniz de gidin. illa sizin gibi tipler vardır.* ilk tercihden girdiğim güzede okulum. çok özlenilen okul.*
bursanın en iyi matematik ögretmenini bunyesinde barındırmış okul. * *
Okuyorken hic bir zaman bitsede kurtulsak ayagina yatmayip ,zamaninda guzelligini idrak etme sansina sahip oldugum ,minibus soforlerinin yollarin daha bir renkli gecmesini sagladigi kartal yuvasi gorunumlu mezun oldugum okulum.
Ayrica Cahit Gulun bursanin en iyi matematik ogretmeni oldugu tartismaya kapali olmakla birlikte -Mehmet Canturkun de cahit gulun de ogrencisi olmus biri olaraktan- Mehmet Canturkte cahit Gul ile kiyaslanabilecek duzeyde iyidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.