1. 1.
  bu akşam kanal turk'te tuncay özkan'la neden tekrar akp'den aday olmadığını açıklayan turhan çömez'in tüyler ürperten söylemleri.

  bu adamı izleyip, ben akp'ye oy vermem diyen iki kişi var bulunduğum ortamda. yolsuzluk, ülke satma, milli değerlerden yoksunluk gibi akp değerlerini bir bir açıklamış dürüst siyasi kişilik.
  5 ... yalnis
 2. 2.
  turhan çömez den önce sürüyle adamın dile getirdiği düşüncelerdir. tabi ki milletvekili bazında akp mensubu olduğu için açıklamalar daha çarpıcıdır, ibret vericidir ama bunlar şimdi gündeme getirilen düşünceler değildir.
  ... pygmalion
 3. 3.
  en basiti, akp içindeki anti demokratiklik, yeniden aday gösterilmeyen mevcut akp milletvekillerinin tayyip'in hükmedemediği kişiler olması ve milletvekillerinin çoğunun akp içinde değil yaptırım, söz hakkı dahi olmadığı olan açıklamalar bütünü.

  balıkesir'de bir arazi, akp yandaşı bir kişiye 400.000 ytl'ye verilmiş ve birkaç ay sonra bu kişi tarafından 1.750.000 Ytl ye satılmıştır. turhan çömez de bunun hesabını bayındırlık ve iskan bakanına sormuş, bana tek bir cevap verin demiştir. ama istediği cevabı alamamış ve partide istenmeyen adam haline gelmiştir.
  2 ... yalnis
 4. 4.
  (bkz: #1740282)
  ... getirmebenioraya
 5. 5.
  (#1975140)
  ... calemityceyn
 6. 6.
  --spoiler--
  20 temmuz günü kanaltürk'teki konuşmasını büyük bir hayranlıkla dinlediğim milletimin vekili.
  milletvekilinin nasıl olması gerektiğinin abidesi.
  bu vatanda onun gibi kişilerin hala var olduğunu duymak çok sevindirici.
  umarım türkiye'de onun gibiler daha çok olur.

  vatanını seven, vatanına hizmet etmek için yel değirmenleriyle savaşmak zorunda kalan ama pes etmeyen, pes de etmemesi gereken onun gibi nice savaşcımız olur.
  kendisinin de dediği gibi, artık bu ülkede bir ayrımcılık yapılacaksa şu şekilde yapılmalıdır:
  namuslular ve namussuzlar,
  vatanını sevenler veya vatanını sevmeyenler ...

  kendisinin kuracağı oluşumu ve yapılacakları, büyük bir merakla beklemekteyiz ...
  birşey yapmalı, evet

  not: kendisi şu an hiçbir siyasi partinin üyesi değil, o yüzden bu yazdıklarım hiçbir propaganda içermemektedir. hatta bu yüzden yazılabilecek birçok şeyi es geçmek zorunda kaldım.

  ------------------------------------

  yolsuzluklarla savaşan açık ve anlaşılır şekilde konuşan bir aksiyon adamı. ülkedeki ekonomik duruşu powerpoint sunumu ile gözler önüne sermiş, partiler içerisindeki iktidar kavgalarını anlatmış, yolsuzlukları ortaya sermiştir bu programda.

  bir gün bir ihbar gelmiş turhan çömez'e. bir yolsuzluğun üzerine gittiğinden dolayı, yine akp'nin atadığı bir genel müdürün görevden alınması için karar çıkmış. turhan bey, parti arkadaşlarına ve bu milletin bakanlarına durumu anlatmış, ama kimse karışmak istememiş. bunun üzerine turhan bey sayın ahmet necdet sezer'e bir mektup yazmış, durumu anlatmış. ahmet necdet sezer de durumu öğrenince çıkan kararı iade etmiş. görüyoruz ki turhan çömez partisi için değil, gerçekten türkiye için çalışmış bir siyaset adamıymış.

  bir kere esrar almışlığı bile varmış! (uyuşturucu çetelerinin yakalanması için, ki ertesinde yapılan operasyonla yüzlerce kişi yakalanmış)

  keşke destekleyeceğim partiden aday olsaydı diye düşünmekteyim şu an. ama duruşu ve onuru uğruna başka bir partiye geçiş yapmadığını belirtmiştir. milletvekilliği bittikten sonra, arkadaşlarıyla kuracağı bir sivil toplum örgütünde görebilecekmişiz onu. umarım istediklerini başarır, türkiye için.
  --spoiler--
  5 ... calemityceyn
 7. 7.
  başka bir kanalda yaptığı açıklamalar. istatistiklere dikkat çekmek istiyorum. bu adam akp milletvekili ve yeni dönemde bir oluşum içinde yer almıyor. sadece bu ülkeye bir vicdan borcu var ve onu anlatıyor. alın size yükselen türkiye ekonomisi gerçeği. *https://video.uludagsozluk.com/v/turhan-comez-in-aciklamalari-5771/

  *
  3 ... yalnis
 8. 8.
  cari açığın büyük ve tehlikeli bir boyutta olduğunu altı yaşındaki çocuk bile bilmekte. ki bunu akp li birinin söylemesi önemli olarak görülüyorsa bunu ilk başta
  abdüllatif şener dile getirdi. balıkesir de bahsettiği yolsuzluklardan haberi olanlar tabiki vardır, birçok kişi vakıfdır bu bilgiye. bundan daha büyük haltlar yiyenler şimdi başbakan olma iddiasıyla seçime giriyor.

  yani biz bunları biliyorduk, bir de turhan çömez den duyduk
  -1 ... pygmalion
 9. 9.
  dun gece kanalturk te yapilan aciklamalardir. su an kanalturkte tekrarini izlenebilir.
  ... calemityceyn
 10. 10.
  açıklamaların özelliği herkesin bildiklerini seslice söyleyebilen biri tarafından açıklanmasıdır.
  ... sayincevizkabugu